AA
Soru Sahibi
10 Mart 2021 17:07

Prematürelerde Bronkopulmoner displazi

Merhabalar 10 şubatta kızımı preeklempsiden dolayı 31 haftalık 1300 gr olarak doğdu bugün 35+2 haftalık olacaktı doğmasaydı.Şu an sıkıntımız 29 günlük 1750 gr olmasına rağmen hala oksijen desteğine ihtiyaç duyuyor olması yaklaşık 2 haftadır hood da oksijen kesilince spo2 85 kadara düşüyor bugün emzirme denedik 70 lere kadar düştü 36. Haftasında düzelme olmazsa doktorumuz steroid olarak dekort verileceğini söyledi yan etki yapma ihtimali varmış nörolojik olarak.Dekortun prematüre bebek üzerinde ne gibi yan etkileri vardır nörolojik olarak ve görülme ihtimali nedir cevap vermeniz beni çok mutlu eder şimdiden çok teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hatice Tatar Aksoy
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Neonatoloji

Steroid biraz tartışmalı bir konu: *** *** ** telefon numaram arayın ayrıntılı konuşalım

23 Nisan 2021 10:14