TS
Soru Sahibi
21 Aralık 2020 13:27

Diş çekimi komplikasyon

Hocam merhabalar. Hocam geçen yıl bugün sol taraf yari gömülü diş çektirdim. Hocam o dişim tek kaldığı için muhtemelen diş cerrahi bastırarak çekti ve aradan 3 hafta sonra sol yüzünde uyuşmalar yanak uyuşması dudak uyuşması oldu. Mr, Mr anjio, boyun Mr, tetkiklerinde sorun yok dendi ancak bu uyuşmalar 1 hafta var 1 hafta yok idi. Hocam 6 aydan sonra diş olmayan yerde ağrı ama yüzde 50 lik bir ağrı, uyuşmalar gelip geçici, dilde uyuşma sol kısmın da, bu 1 yıldır devam ediyor kimi zaman var kimi zaman yok. Nöroloji doktorları trigeminal nöropati veya nöropatik ağrı olarak adlandırıyor ilaç almadım çok çok rahatsız etmediği için. Hocam benim 2 tane üst çene de 1 tane de alt çene sağ tarafda, alt çenedeki sinirin hemen üstünde hocam ben bu dişlerimi aldırmak ve metal porselen diş yaptırmak istiyorum işlemler sırasında ağrılarım artar mı sizce biraz bu konuda endişeliyim. 20 yaş diş çekimi özellikle korkutuyor beni hocam. Yorumunuz benim için çok değerli. Çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Engin Ersöz
Diş Hekimi , Restoratif Diş Tedavileri

Selamlar Öncelikle geçmiş olsun. Özellikle alt 20 yaş dişleri bazen ana sinire çok yakın seyrettiği için bu tip uyuşukluklar risk dahilindedir. Yeni çekimlerin bu ağrıları artırma ihtimali düşük ama yine aynı riskler söz konusu tabii ki. Prof.Dr.Engin Ersöz

21 Aralık 2020 22:17