Zihnim 2 ye ayrılmış durumda(dissosiyasyon)

  • öncelikle merhaba bundan 1 sene önce uyuşturucu madde kullanımından sonra başımın içinde 6 ay kadar süren fiziksel olarak hissettiğim baloncuk patlamaları şeklinde durum yaşadım şuan bu baloncuk patlamaları şeklindeki durum durdu ve başımın içinde fiziksel olarak hissettiğim sert bir tabaka var yani anlıyacağınız zihnim 2 ye ayrılmış durumda doktora gittiğimde doktorum rahatsızlığımın dissosiyasyon içimde bir başka ben olduğunu bu benliğin uyandığını rahatsızlığımın bundan kaynaklandığını söyledi zihnim çift taraflı çalıştığı için okuduğum hiçbir şeyi anlıyamıyorum mesala hamama girip dikkatimi topladığımda başımın içindeki fiziksel olarak hissettiğim sert tabaka açılmaya (2.benliğin etkisini yitirmeye) çalışıyormuş gibi bir durum oluşuyor bir kaç doktora gitmeme rahmen bu duruma bir çözüm bulamadık bu durumdan kurtulmam için yani 2.benliğin etkisini yitirmesi için önereceğiniz ilaç veya ilaçlar neler???

  • Doktor Cevabı:

    Bi̇raz geç olmakla beraber sorunuzu cevaplamaya çalışalım,öncelikle kullandığınız maddeyi yazmamışsınız,belirtiler psikotik bulgulara uyuyor eğer bir psikiatr doktoruna gitmediysrniz derhal kliniğimize başvurun..

    tarihinde cevapladı.

İstanbul Psikiyatri uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları

  • Yardim hk da

    Hocam merhaba ben önce citoles 10 gram kullaniyordum rahatlamıştım önce sevgilim ailemi öğrenmişti çok kavga çıkmıştı ama ilacı içince rahatlamiştim daha sonra iflas ettim her gün sabah erken rüyalar görüyorum rüyalarda rahmetli babamı iş yerinde iş yaparken görüyorum ve kendimi iş yerinde iş yapark...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Unutkanliksorusu

    Unutkanliksorunu unutkanlıksorusu unutkanlık sorusu saygilar hayatimi etkilemeyen basit unutkanlik oluyor dr bana tebokanfort nootropil onerdi sizin bu konuda pratik oneriniz yokmu ne yapabilirim ayrica bu ilaclari devamli almamin sakincasi varmi stress icin oneriniz yokmu ilac disi troıt normal an...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Sürekli kendini sorgulamak

    Hocam ben 15-16 yaşlarımda parodi diye bir şey kullanıyordum şöyle bir şey ünlü kişilerin fotoğraflarını instagram'da paylaşıyorduk kendimiz gibi konuşturuyorduk ama biz olmadığımız belliydi burda arkadaş olunuyordu sevgili olunuyordu ve bu ortamda genelde küçükler takılıyordu mesela 12 yaş falan ve...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Misophonia

    Hocam teşekkür ederim lakin telefon numarası tam olarak çıkmamış sistemde.

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Baş dönmesi

    Teşekkür ederim hocam.

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Baş dönmesi

    Hocam 8 gün önce paroksetin içeren bir ilaca başladım. 10 mglık ilacı kırarak 5mg aldım. dün akşam yerimden doğrulamayacak kadar başım döndü. acile götürdüler. hala az az başım dönüyor. i̇lacı bırakmalı mıyım? şimdiden teşekkür ederim. i̇yi çalışmalar.

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Unutkanlik sorusu

    Unutkanlik sorusu unutkanlık sorusu unutkanlık sorusu saygilar hayatimi etkilemeyen basit unutkanlik oluyor dr bana tebokanfort nootropil onerdi sizin bu konuda pratik oneriniz yokmu ne yapabilirim ayrica bu ilaclari devamli almamin sakincasi varmi stress icin oneriniz yokmu ilac disi troıt normal...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Gülşah DİNÇER ATALAY

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Misophonia

    Hocam merhabalar; misophonia ile ilgili videonuza istinaden size ulaştım,yaşım 29 ilk olarak lise son sınıfta başladı ve gerçekten kurtulmam gereken bir yük haline geldi.duygularımı birebir sizin videonuzda paylaştığınızı gördüm.tedavisi mümkün ise sizden destek almak istiyorum.

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Yaygın anksiyete

    Hocam merhabalar öncellikle 18 yaşındayım üniv sınavına hazırlanıyorum 3 ay önce bi arkadaşım bana depersenalizyon oldugunu söyledi. bende acaba bendede varmı oldummu belirtileri okuyunca aynada kendini tanıyamama falan okudum bende yaşıyorum sanki bu durumları diye hissediyordum anksiyete delirme k...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Unutkanliksorusu

    Unutkanlık sorusu unutkanlık sorusu saygilar hayatimi etkilemeyen basit unutkanlik oluyor dr bana tebokanfort nootropil onerdi sizin bu konuda pratik oneriniz yokmu ne yapabilirim ayrica bu ilaclari devamli almamin sakincasi varmi stress icin oneriniz yokmu ilac disi troıt normal anksıyete için bus...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Zelkif Akgül

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Tik rahatsızlığım var

    Nörolojik bir durum olduğunu düşünüyorum aslında ama sizinde mucizelerinizi çok okudum izledim oyüzden yarın randevu alıcam çok teşekkür ediyorum huzurlu sağlıklı akşamlar

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Tik rahatsızlığım var

    Merhabalar tik rahatsızlığım var. bunun için ne yapmam gerekiyor. hangi doktora görünmem gerekiyor ? siz bakıyor musunuz ? tahlil yaptırmam gerekiyor mu ? çok acil durumdayım artık dayanamıyorum. lütfen yardımcı olun. yaşım 27 çok rahatsızım. size videomu da atabilirim.

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Okb mi depresyon

    Merhaba hocam. bende okb var.onun dışında ara sıra takıntı olmayınca bı aglama isteği. dokunsalar aglayacam. duygusal olarak çok hassas hissediyorum. bu depresyon mu hocam ? yoksa okb nin vermiş olduğu yıpratma mi

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Panik atak

    Hocam merhaba.ben dissosiyatif bozukluklardan birini yaşıyorum.bu konuda yardımcı olabilir misiniz?depersonalizasyon yaşıyordum ve bunun sonrası panik ataklarla devam etti ve ediyor.normal poliklinikteki doktorlara gittim fakat ne beni dinlediler ne de yaşadığım şeyi anladılar.

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Kl. Psk. Rüya Süllü

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Depresyonhali

    Hocam saygılar okb ve depresyon ocon anaftanıl753*1 lamıktal abınıfly atarax hap buspon verildi yalnız yan etkiler halüsinasyon gece sayıklaması oluyor tecrübeli bir uzman olarak onerın yokmu abınıfl hapını yeni eklemişti diğerlerini içerken boyle yan etki olmamıştı abonıfyı ıcmesem olurmuş tavsıyen...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör






.
x