Yaklaşık 1 ay kadar önce sadece meraktan gitmiş olduğum kardiyoloji tıp mer

  • yakLAşık 1 ay kadar önCe sadece meraktan gitmiş oLDuğum kardiyoLoji tıp merkezinde kaLp damarımda genişLeme oLDuğu teşhisi konuLdu. bunun üzerine BT ANJİYO fiLmi çektirdim ve fiLm raporumda en geniş yerin 55mm OLduğu saptandı. fiLmi iLk gösterdiğim hocamız ameLiyat şart demişti, ancak bugün izmirde gösterdiğim bir doktor ise boyum iLe kiLomdan yoLA çıkarak bi hesapLAma yaptı ve 2,63 metre kare gibi bi sonuç buLdu. gösterdiği grafikte durumumun ciddi oLmadığını söyLEdi.sizce şuanda ne yapmaLıym?

  • Doktor Cevabı:

    Vücut kitlenize göre aort damarinizdaki genişleme cerrahi tedavi sinirinda değil. yani kisa ve zayif bir hasta olsaniz bu damar çapi ameliyat gerektirirdi. ancak sizin vücut ölçüleriniz için henüz erken. 6 ayda bir eko tetkiki yaptirip bu genişlemenin ilerleyip ilerlemediğini kontrol etmk, cerrahi sinira gelince ameliyat planlamalk daha uygun olur. geçmiş olsun dileklerimle.

    tarihinde cevapladı.
  • Çok teşekKür ederim hocaM... söyLEdikLErinizin ayNısını Şifa hastanesinde görev yapan opr.Dr.Faik beyde söyLEmişti.. ama işte anKArada gösteerdiğim prof.dr.İLhan paŞAoĞLu direkt geL ameLiyat yapaLım demişti. bu yüzden 1 aydır moraLLErim kötü, içimi rahatLAttınız, çok teşekküRLEr.. göreVinizde başarıLAR diLErim...

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x