Tüplğ dalışta nefes tutma

 • Merhaba sabit derinlikte (ör:22m) kafes kontrolunü nefes tutarak yapan bir dalgıç ne tarz sağlık sorunlarıyla karşılaşır? (İniş ve çıkışlarda değil yalnız)

 • Doktor Cevabı:

  Tüplü dalışta nefes tutulmaz. acil durumda çıkışa geçerse, akciğer barotravması geçirebilir. eğer sabit derinlikte bunu yaparsa karbondioksit retansiyonu olabilir. çok ileri düzeyde su altında baygınlığa neden olabilir. bunların kesinlikle yapılmaması gerekir. uzun süreli nefes tutma kesinlikle yapılmamalıdır.

  tarihinde cevapladı.

İstanbul Sualtı Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları

 • Sat komandoluğu onay raporu

  Hocam merhaba benim arkadaşımın sol ventrikülerinde sınıra ulaşan bir büyüme mevcut. kendisi sat komandoluğu için girdiği check up sonucunda sualtı hekiminden onay raporu istediler. diğer tüm tahlil sonuçları normal peki şimdi ara sıra nabzı 200 e bile çıkan bu arkadaşımın onay raporu almasına e...

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Fusun Kocaman Ürütük

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Göğüs ve sırtta ağrı

  Hocam iyi günler 3 yıldır dalış yapıyorum hiç bi sıkıntı yoktu ama geçen sene dalışta göğsüm sırtım batma olmuştu sonrasında hep ara nezamn soğuk yesem dalışa gitsem ağrı yanma,çarpıntı,eklemlerde ağrı yapıyor doktorlara gittim herşey normal ne olabilir?

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Özgür Mutlu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Diyabetik ayak

  Mrb.hastamdiyabetik ayktamhatamede yatıyor ayak 2. parmğımı ldılar.bilektem alacağız dediler.sizce okijemle kurtulablirmi.bemi yömlemirimisiiz.gaziamtep tıp fakltesi emokrimolojide yatıyo me yapayımm çok sıkımtılı bir durum.tşk.

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Özgür Mutlu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör


.
x