Teşekkürler. erkek arkadaşımla ön sevişmeye yaşamadan yaklaşık 1 saat önce

  • Teşekkürler. Erkek arkadaşımla ön sevişmeye yaşamadan yaklaşık 1 saat önce o kendisini tatmin etmiş ve boşalmış. Eline meni bulaşmış fakat peçeteye silmiş ve temizlemiş. Sonra ön sevişme esnasında eliyle vajinamla oynarken aklına birden bu durum geldi ve bana söylediğinde çok korktum. Hocam netten okuduğuma göre sperm tamamen kuruduktan sonra veya kısa bir süre sonra(10 dk?) işlevini kaybediyormuş, bu doğrumu? Yaklaşık 1 saat sonra olan el-vajina temasından dolayı gebe kalma riskim var mıdır?

  • Vajinanın giriş kısmına dokundu sadece. Zaten elleri kuruydu ve ayrıca boşalmasının üstünden 1 saat geçmişti. Benim anladığım kadarıyla zaten bu süreden sonra spermlerin canlı kalma durumları ve kuru oldukları göz önüne alınırsa gebelik riski çok az olmaktadır. değil mi? Lütfen yardım edin.

  • Biliyorum çok olduğumu düşünüceksiniz fakat gerçekten zor bir durumdayım. Bu durumu göze alırsak yani boşalmanın üzerinden 1 saat geçmesini ,meninin kurumuş olduğu yani ellerin temizlenmiş olduğunu; gebe kalma riskim var mıdır? Spermler bu şartlar altında canlı kalabilirler mi? Kesin bir cevap olursa rahatlayacağım bu yüzden çok didikliyorum. Spermlerin bu süre ve şartlardan sonra canlı kalma olasılığı var mıdır? ve eller yıkanmış ise spermlerin canlı kalma olasılığı nedir? Çok teşekkür ederim Doktor Bey.

  • Doktor Cevabı:

    Kesin cevap olamaz. çünkü bir çok faktör var. ama kesine yakın gebe kalamazsınız gerisini artık düşünmeyin adetinizi gecikirse o zaman akla getirirsiniz.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x