Sürekli birine ihtiyaç duymak

  • Merhabalar,ben 24 yaşındayım.Bipolar bozukluk, panik atak tedavileri görüyorum.Son zamanlarda sürekli birileriyle konuşmak, iletişim halinde olmak zorundaymışım gibi hissediyorum.Yalnız başıma yapabileceğim hiçbir aktiviteyle uğraşamıyorum.Yalnız yapmam gereken zorunluluklarımı yerine getiremiyorum.Sürekli yanımda birisinin bulunmasına ihtiyacım duyuyorum.Sorun haline dönüşmeye başladı.Bu durum ne anlama geliyor ve ne yapmalıyım ?

  • Doktor Cevabı:

    Kaan bey, bipolar bozukluk hastalığı başka psikiyatrik hastalıklarla beraber görülebilir. bu durumda tedaviyi de ona göre düzenlemek gerekir. anladığım kadarıyla bir psikiyatriste gidiyorsunuz. söz konusu sikayetlerinizi anlatırsanız size yardımcı olacaktır. geçmiş olsun.

    tarihinde cevapladı.

İzmir Psikiyatri uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları

  • Öfke kontrolu

    Merhabalar; bugün psikiyatri doktoruna gittim,öfke kontrolum olmadığı için bana rixper 1 mg ve depakin 500 mg yarım yarım kullanmamı önerdi. ilacları 1 yıl kullanabilceğimi söyledi. ancak bu ilaçlara yorumlardan baktığımda çok ağır ilaçlar olduğunu gördüm. etkisini görür müyüm? teşekkür ederim.

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Mustafa Çelik

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • İlaçlarım depakin ve seraguel

    Ben sizden çok memnunum şehir değişikliğinden sonra gelemedim sizin verdiğiniz tedaviyi kimsede bulamadim artik bipolar hastaligimi 1 ayken 4 ay yaşıyorum ne yapmam lazım?

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Gülay Oğuz Özdemir

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Organik olmayan psikoz

    Kardeşim 4 yıldır organik olmayan psikoz haaaasrası aynı zaman da bipolar bozuklukta mevcut yılın belli dönemleri şikayetleri artıyor risperdal kullanıyor sürekli ona önerebileceğiniz psikoz tedavi merkezleri var mıdır bunun yanında bir terapiste ihtiyacı var bu alanda uzman doktor bilgisi almamın i...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Semiha Şen Kaya

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Ilaç yan etkisi

    Merhaba hocam bayramınız kutlu olsun ben ibs hassas bağırsak sendrumu hastasıyım psikiyatri doktoru laroxyl ve rexapin ilaç verdi 2 gündür kullanıyorum ayağa kalkamıyorum sarhoş gibiyim titriyorum başım dönüyor ateşim kalktı ilacı bırakmam doğru olurmu hocam doktorum bulunduğum ilden taşınmış hoca...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Serhat İpekçi

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Sorunum ne

    Merhaba, ne sorunum olduğunu bilmiyorum. bir çok ilaç kullandım sürekli de ilaçlarım değişiyor. şu an meresa 50 mg, cralium 100 mg, quet 150 mg, sabah akşam yarım dideral, 150 mg faverin kullanıyorum. çok fevri kararlar alıyorum, tırnaklarımı yiyorum, dudaklarımı yiyorum, ellerim titriyor. burnuma s...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Burak Toprak

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Bipolar bozukluk

    Peki hocam bu tarz ilaçların oruç tutmaktan dolayı zehirleme durumu olabilirmi benim kullandığım ilacın böyle bi etkisi varmı ben saat 22 den sonra kullanıyorum ilacımı

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Hüsamettin GÜLDOĞAN

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Duygu durum bozukluğu

    Merhaba hocam şikayetim duygu durum “ilk önce kendimi yüksekte hissediyorum, bu harika bir şey... düşünceler hızlanıyor... sanki yıldızlar daha parlak görünüyor... doğru kelimeleri ve fikirleri anında buluyorum. daha önce hiç ilgilenmediğim insanlar ve eşyalar birdenbire ilginç hale geliyorlar. şeh...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Hüsnü Kurtuluş

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Bipolar bozukluk

    İyi günler hocam ben 12 yıldır bipolar tedavisi görüyorum yaklaşık 2 yıldır cedrina 25 mg kullanıyorum günde tek alıyordum ve gayet güzel uyutuyordu ama 2 haftadır günde 2 tane alıyorum hiç uyku etkisi yok acaba oruç tutmamın etkisimi yoksa başka bişey mi

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Hüsamettin GÜLDOĞAN

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Bana ne oluyor

    Nörolojiye çıkmama gerek yok değil mi hocam?

    Doktor Cevabı:

    Prof. Dr. Tunay Karlıdere

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Bana ne oluyor

    Merhaba hocam , çok uzun zamandır , vücüdumu kontrol edemiyorum , vücudum kasılıyor geriliyorum içimde çok büyük enerji var yerimde duramıyorum o kadar kasılıyorum ve geriliyorum , bir yere dalıp kalıyorum , sanki hipnoz oluyorum , gözlerim yuvalarından çıkacak gibi hissediyorum ki biraz kaşınma bil...

    Doktor Cevabı:

    Prof. Dr. Tunay Karlıdere

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Yan etkiler

    Hocam mide bulantısı için dramimine atsam problem olur mu lustralla birlikte ?

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Serhat İpekçi

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Acil ne olur

    Hocamnk bakmayın bnm dr ilacımı diderali lopseor le degistirdi hocam hemde tansiyom için. kullanıyoruz hocam abugun içtim.ve nefes alamama bir yere sigamama değişik birseyler oldu kalbimde birşey varmış gibi bunlar bu ilaçtan olur mu birde baş ağrım var yok da anksiyete mi

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Serhat İpekçi

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Yan etkiler

    Selamlar , hocam bir antideprasana başladığımız zaman oluşan yan etkiler ortalama kaç gün sonra sonra sona erer ? lütfen bilgi verir misiniz ?

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Serhat İpekçi

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Antideprasan polislik sağlık kontrolünde sıkıntı olur mu?

    Hocam iyi günler ben 19/04/2016 tarihinde ufak tefek takıntılar yüzünden (acaba yaptığım bi işten şüphe duyma gibi acaba ocagı açık mı unuttum gibi) psikiyatriye gittim doktor aripa ve misol ilaçlarını 1 yıl raporlu şekilde yazarak tanı olarak bipolar depresyon, psikotik belirtisiz ağır depresif nöb...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Emel Koyuncu Kütük

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Bipolar bozukluk hastası

    S.a hocam eşim bipolar hastası 2008de çaykara da yattı 1 yıldır hastalık tekrarladı şimdi yine çaykarada yatıyor ne yapmamızı tavsiye edersiniz önceden sizede gelmiş israfil kaba çaykara ya yatırmakla hatamı ettim orda durmak istemiyor

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Zelkif Akgül

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör






.
x