Supratentorial kesitler bilateral subkortikal yüzeyel ve periventriküler de

  • supratentorial kesitler bilateral subkortikal yüzeyel ve periventriküler derin beyz cevher ile sentrium semiovlede T2 VE FLAİR sekanslrda hiperintens nonspesipik odaklar izlenmektedir.korpus kallozum ve perikallosal alan intaktgörünümdedir,tanımlnan lezyonlar önceliklemikroangiopatiye sekonder iskemik gliotik odaklar olarak değerlendirldi. İiyi akşamlar doktor bey annemin mr sonçunda böyle yzıyor bunun ne anlama geldiğini acıklarsanz cok sevinirim şimdiden tşkler

  • zamn ayırıp cevapladığınız için tşkler.annmin kan tahlili ve tansiyonana bakıldı ama herhangi şeker,tansiyon cıkmadı.annem misfrlikte kendini iyihissetmmemiş.birden biresıkıntı basmış ter boşalmışve sonra gözume perde indi diyor.bayılmış yüzü sapsarı kesilmiş ve gözleri dönmuş ambulanstakiler tnsiyonunu 7 -5 ölçmuşler. biz bunları doktorlara söledik ama hiç bişy yok dediler.gitmediğimiz doktor kalmadı bayılmasınının nedeni sizce ne olabilr? tşkler mr sonçlarını yzmıştım.

  • Doktor Cevabı:

    Mutlaka kardiyoloji ve nöroloji tarafından değerlendirilmesinde yarar var. annenizde kalp te riitm bozukluğu (paroksismal atriyal fibrilasyon) gibi kalp nedenle sorunlar olabilir. ya da nörolojik açıdan da beyin damarlarının darlığı söz konusu olabilir. i̇leri tetkik ve araştırma yapılmasında yarar var. tekrar geçmiş olsun.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x