Suphi bey merhaba, uzun zamandır human papilloma virus hakkında yazılar dik

  • Suphi bey merhaba, uzun zamandır Human papilloma virus hakkında yazılar dikkatimi çekiyor, aşıdan bahsediliyor vbg... sizinde 2007 yılında Ege Life dergisindeki makalenizi biraz önce okudum..ayrıca hastalara verdiğiniz cevaplar, konuya yaklaşımınız o kadar alışılagelmişin dışındakii! Tarzını çok beğeniyorum. Ve insana çok güven veren bir duruşunuz var.. bu nedenle sizin yapmış olduğunuz her konuda ki yorum ilgilimi çekiyor ve devamlı sizi ve sizin yazılarınızı araştıryorum..Istanbul&#39da yaşadığım için şuan sizi ziyaret edebilme şansım yok ancak birara izmir&#39e iş nedeniyle geleceğim buarada sizide ziyaret etmek isterim. Soruma gelirsek; ben 29 yaşındayım korunma amaçlı bu aşıyı olabilirmiyim? çünkü okuduğum her makalede veya hastanedeki afişlerde erken yaşta aşı olmaktan bahsediliyor, sizde makalenizde erken yaşta demişsiniz..Bu konuda bana detaylı bilgi verebilirmisiniz? 20&#39li yaşlardan sonrada olunabilirmi? Teşekkürler, iyi çalışmalar..

  • Doktor Cevabı:

    Tabii ki erken yaşta aşının yapılması ideal olanı ama her yaş grubunda yapılabilir. kaybedeceğiniz en önemli şey para onun dışında yapılabilir. bu güne kadar virusu almamış iseniz size yararı olacaktır. evet tarzım farklıdır ve yıllardır bu farklılık için savaşım veriyorum. beni doğru algıladığınız için teşekkür ederim.

    tarihinde cevapladı.
  • Tekrar merhaba, sorularıma hızlı geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Bugüne kadar virusu almadım..en kısa sürede bu aşıyı olacağım. Yönlendirmeniz ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. İstanbul&#39da bulunmadığınıza üzülürken, izmir&#39deki insanların ne kadar şanslı olduklarını düşünmeden edemiyorum açıkçası :) Polikistik over sendromuyla ilgili sorularımda yanıt buldu..bunun içinde ayrıca teşekür ederim. İstanbul&#39da olmasanızda biryerlerde varolduğunuzu bilmek güzel.. Tarzınızdanda ödün vermeden hayata devam edeceğinize okadar eminimki..sizi takdir etmemek elde değil.. iyi çalışmalar..

Bu soruya oy verin :

.
x