Son zamanlarda önüne geçemediğim, bir proglemim olduğunu farkettim. nasıl b

 • Son zamanlarda önüne geçemediğim, bir proglemim olduğunu farkettim. Nasıl başladığını bilmiyorum ama, yalan söylemeyi (mitomani) alışkanlık haline getirdim. Doğru bildiğim şeyleri dahi yalnış hatırlar yada anlatır oldum. Genellikle konuşmam bittikten sonra farkına varabiliyorum. Araştırdım ve bunun bir hastalık olduğunu öğrendim. Bunun bir çözümü varmıdır? Çevremde bana güvenen insanlar var, onları bu anlamsız, önüne geçemediğim hastalıkla üzmekten korkuyorum.

 • Doktor Cevabı:

  Sayın ferit bey: anlattıklarınızdan dissosiyatif bozukluk spektrumunda bir bozukluk olabileceği gibi sizinde söylediğiniz gibi alışkanlık olabilir. ama her halikarda bir bozukluk olup olmadığı için psikiyatrik bir muayene sonrasında psikoterapi öneririm

  tarihinde cevapladı.
 • Teşekkür ederim Hüsnü bey. Kişilik bozulmasını araştırırken, Dissosiyatif bozukluk hakkında bir kaç yazı okumuştum. Çözüme giderken hap gibi geçiçi, fakat kalıcı olduğunu düşündüğüm şeyleri kullanmam gerekirmi? Terapiler yeterli olurmu?

 • Doktor Cevabı:

  Sayın ferit bey sanırım her ikiside söz konusu olabilir. izmirde halime odağ psikanaliz ve psikoterapi vakfından yardım alabilirsiniz.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x