Sol avuç içine bıçak girmesi sonucu orta parmağımın sol yanağında özellikle

  • sol avuç içine bıçak girmesi sonucu orta parmağımın sol yanağında özellikle uca doğru his kaybı var. parmaklarımın fonksiyonel hareketlerinde ve gücünde bir sıkıntı yok. 2 doktorumda sinirde yaralanma veya kopma olmuş olabilir. açmadan net bir şey söyleyemeyiz. ilerleyen zamanda his kaybının düzelebileceğni veya devam edebileceğini; 1 ay içinde iyileşme olursa kendini göstereceğini belirttiler. belirtilere göre iyileşme ihtimali varmıdır. önerileriniz nelerdir. ilginiz için şimdiden teşekkürler.

  • Doktor Cevabı:

    Sayın cüneyd keteci. bu gibi durumlarda tendon kesisi olursa hareketler durduğu için ameliyat gereklidir.sizde bu durum yok. periferik sinir kesilerinde vücut kesilen siniri onarır. kaldıki sizde sinirde tam kesi de olmamış.sinirde zedelenme olmuş. bunu vücut onarır. ancak 1 ay onarım için erkendir.onarım süresi 6 ay olabilir. geçmiş olsun.

    tarihinde cevapladı.
  • sinir zedelenmesinde iyileşme sürecini hızlandırmak için ne gibi besin takviyeleri kullanabilirim.. kesi öncesinde de düzenli kullandığım multivitamin ve koenzim q10 takviyelerine devam ediyorum. faydaları ve önerileriniz nelerdir? şimdiden teşekkürler..

Bu soruya oy verin :

.
x