Slm vücut geliştirme ile uğraşıyorum.178 boya 80 kilo vücudumda yağlanma va

 • slm vücut geliştirme ile uğraşıyorum.178 boya 80 kilo vücudumda yağlanma var,yüzüm toplu oldu biraz.sbit bir kiloda mesela 80de kalarak yağ yakmak mümkün mü*bunu büyüme hormonu ile azalta bilir miyim?veya kilo vermek şart m?büyüme hormonu ile yağlar enerjiye çevirebilme imkanı ve protein sentezi için faydalı olduğunu biliyorum.sizce sağlık açısından bir etkisi var mı?çok ihtiyacım var.saygılrımla.birde lapa pilavın büyüme hormonun arttırdığın biliyorum.bana bi tavsiye verin lütfen.

 • Doktor Cevabı:

  Hormonlarla veya ilaçlarla kas yapmaya kalkışmayın. ayrıca beslenme konusunda gerçek uzmanların dışında söylenmiş olan şeylere inanmayın. boyunuza ve yaşınıza göre kilonuz fazla bu nedenle bir miktar kilo vermek daha uygun olacaktır. yağ dokusu miktarını azaltıp, kas dokusu kazanmak için size özel bir diyet programı ile sürdürdüğünüz egzersiz programınızı bir arada yürütmeniz gerekir. size uygun beslenme programı için bir diyetisyene başvurun.

  tarihinde cevapladı.
 • peki bu diyet nasıl olmalı,bulunduğum şehirde diyetisyen yok.baa yardımcı olabilir misiniz?

 • Doktor Cevabı:

  Dengeli beslenmede en önemli kural 4 ana besin grubu olan et çeşitleri, süt ürünleri, sebze-meyve ve tahılların yeterli tüketimidir. günde 3 ana 1-3 ara öğün olacak şekilde beslenilmeli. öğün atlamak, kahvaltı yapmama gibi alışkanlıklar metabolizmayı yavaşlatır ve yağ depolanma riskini arttırır. düzenli du tüketimi sporcularda ayrı bir önem taşır. ana öğünlerde ızgara, haşlama ve fırında pişmiş et veya tavuk veya balık, sebze yemekleri, süt veya yoğurt veya ayran tüketin. karbonhidratların sporcular için ayrı bir önemi vardır. bu nedenle ekmek, pirinç, bulgur ve makarna gibi tahıl ürünlerinden tüketin. ara öğünlerde meyve, sporcu içecekleri, tahıl barları, kuruyemişler tercih edilebilir.

  tarihinde cevapladı.
 • son bir sorum daha olacak,öğrenicek çok şeyim olduğu için sizi bu kadar uğraştıryorum.fatburner yani yağ yakıcılar bunların metabolizmaya etkileri var mı risk taşırmı?ilginiz için çok ama çok teşekkür ederim bu son sorumdu.sayglarmla.

 • Doktor Cevabı:

  Bu tür ürünler hakkında yapılan bilimsel çalışmalarda kesin bir sonuç elde edilememiştir. bazı çalışmalar hiç bir etkisi olmadığını, bazıları az miktarda etkileri olduğunu, bazıları ise sindirim sistemi başta olmak üzere bazı sistemlerde yan etkileri olabileceğini göstermiştir.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x