Sayın hocam,son zamanlarda özellikle öğlen saatlerine doğru kafamın içinde

 • sayın hocam,son zamanlarda özellikle öğlen saatlerine doğru kafamın içinde yoğun bir basınç,gözlerimde ağrı,ve akabinde kalp atışlarımda inanılmaz bir hızlanma ve çarpıntı oluyor..ve ben bunun ne ile alakalı olduğunu öğrenmek istiyorum ve ona göre hangi branşta tedaviye başlamalıyım? aklıma tansiyonmudur sorusu geliyor yada geçen yıl demir eksiklği tedavisi gördüm bununla ilgilimidir?hangi birime gideceğimi bilemedim..yardımcı olursanız çok sevinirim..saygılarımla..

 • Doktor Cevabı:

  ayşe hanım, "kafamın içinde basınç" diye tarif ettiğniz şey belki tansiyon yüksekliğiğ olabilir, gerçi 21 yaşında bir bayanda pek tansiyon yükskliği beklemeyiz ama, ilk olarak en yakındakiö bir sağlık kuruluşunda veya bir eczanede 2-3 gün, 10 dk dinlenme sonrası tansiyonunuzu ölçtürmeyle bir fikir sahibi olabilirsiniz. kansızlık ta orta-ileri seviyelerde çarpıntı sebebi olabilir, bunun içinde yine en yakın devlet hast. veya özel polk. ,hastanede bir tam kan tahlili yaptırarak fikir sahibi olabilirsiniz, gözlerinizdeki ağrı, hafif dereceli uzağı görememe (miyopi) olabilir, bunu ayırt etmek için göz hekimi muayenesi lazım... tavisiyem bunlara bi baktırıverelim, gençsiniz, ciddi bir şey olacağını ummuyorum, eğer bu şekilde bir iyileşme olmazsa daha ileri tetkik tedavi düşünülebilir...

  tarihinde cevapladı.
 • teşekkür ediyorum hocam..bugün kalp atışlarımda hızlanmalar dahada arttı ve acile gittim,haftasonu olduğundan poliklinik hizmette değildi..ekg de ritmlerde bozukluk çıktı,Dr.mutlaka kardiyolojide eko çektirmemi söyledi..korkularım dahada arttı,sabahtan beridir kalp atışlarımdaki hızı durduramıyorum.bunun sebebi demir eksikliği anemisi olabilirmi sizce? çok soru sordum bağışlayın lütfen...yatıyorum yavaşlamıyor,kalkıyorum yavaşlamıyor..

 • Doktor Cevabı:

  Bazen nadir de olsa genç insanlarda da kalp ritim bozuklukları görülebiliyor, tavsiyem eğer kullanıyorsanız, sigara çay kahve gibi uyarıcı içerikli maddeleri tüketmemeniz veya azltmanız, olabildiğince sakinlik verici uğraşlar edinip, istirahat etmeniz... ve eğer dr da uygun gördüyse vakitlice kardiyoloji muayenesi ( eko, holter, koşu bandı vs..) yaptırmanız. not: ritim bozukluklarının büyük çoğunluğu hayattı tehlikeye sokmazlar, içiniz rahat olsun :)

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x