Sayin hocam progesteron eksikligi icin doktorumun verdigi duphaston adli il

 • Sayin hocam Progesteron eksikligi icin doktorumun verdigi Duphaston adli ilacin sac dokme,akne veya tuylenme gibi yan etkileri olur mu ?Doktorumun verdigi adet duzenleyicilerlesac dokulmesi,akne gibi sikayetler yasadim.Bu ilac da yapar mi?Yapar diye baslayamadim ilaca.Saygilar!

 • Sayin hocam gecen gun duphaston adli ilacin yan etkileri sac dokulmesi,akne olur mu diye sordum bana ne kadar suredir kullandigimi sordunuz.Ben bu ilci ilk defa kullandim ama yine digerleri gibi akne yapti.KULLANMA SEBEBİM OLAN ADET ONCESİ 10GUN KADAR YASADİGİM CAMURUMSU LEKELENME SORUNUMU DA GİDERMEDİ.3 aylik bir tedavi uygulayacak doktorum.Daha ilk kutuda leke olmasi normal mi yoksa digerleri gibi bu ilacta mi ise yaramadi.SAYGİLAR!

 • Doktor Cevabı:

  Sibel hanım , sorunuzun cevabını veriyorum: bahsettiğiniz şikayetlerden, bana ilettiğiniz durumdan anlaşılabildiği kadarıyla, duphaston sorumlu tutulamaz. her iki sorudan çıkardığım sonuç : sizin var olan durumunuzu algılama biçiminiz veya hekiminizin sizde yarattığı algı oldukça hatalı. sizin sorunuza sorduğum karşı soru da sizin sorduğunuz ilk sorunun cevabı ile doğrudan ilgili idi. dolayısı ile her ne kadar kullanığınız kelimeler kibar ise de ben sizin bana karşı hatalı olduğunuzu düşünmekteyim. lekelenmeleriniz ile ilgili olarak siz zaten "progesteron eksikliği" gibi kesin gözü ile baktığınız bir teşhis ilettiniz. bu teşhise varırken neler yapıldığını , hangi incelemer yapıldığını soracağım ama bu kez de "ben size dedim ya progesteron eksikliği imiş " gibi bir yanıt vereceğinizden korkuyorum. ama ne yapayım bu kadar bilgi ile lekelenmelerinizin niye kesilmediğini, kesilip kesilmemesi gerekip gerekmediğini bilme şansım yok . başka veri iletmek isterseniz iletin sağlıcakla kalın .

  tarihinde cevapladı.
 • Sayin hocam,ben elimden geldigi kadar sorumu kisa tutmaya calisiyorken amacim degerli vaktinizi almamakti..Ama yanlis anlasildim sanirim.İyi calismalar.

 • Doktor Cevabı:

  Sibel hanım bir önceki sorunuzu okuduğumda "sayin hocam gecen gun duphaston adli ilacin yan etkileri sac dokulmesi,akne olur mu diye sordum bana ne kadar suredir kullandigimi sordunuz" diyorsunuz. yani "ben ne soruyorum siz bana ne sorarak cevap veriyorsunuz " diyorsunuz. "soru soracağına benim soruma cevap ver" diyorsunuz halbuki biraz bana ve meslegime karsı saygılı ve sabırlı olsanız ben size daha i̇lk kutusunu kullanmakta olduğunuz duphastondan çok, onun öncesi̇ndeki̇ adet düzensi̇zli̇ği̇ni̇n sebebi̇ olan hormonal bozukluklarin esas sebep olduğunu söyleme fırsatını bulacağım. ben sizi anladim kirgin da degi̇li̇m ama yaklaşımınızın yanlış olduğunda iddialıyım. herşey gönlünüzce olsun , her zaman bekleri̇m :)

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :
Puan : 3 / Oy veren : 1 kişi

Diğer Hasta Soruları


.
x