Sayın hocam lazer epilasyon sonrası cildimde 2. derece yanıklar oluştu. bu

 • sayın hocam Lazer epilasyon sonrası cildimde 2. derece yanıklar oluştu. Bu yanıklar koyu kahve kabuk bagladı ancak bül oluşmadı.Yanıkların ilk gununden itibaren donusumlu olarak silverdin, madecassol ve advartan krem kullanıyorum.Kabukların bazıları dustu ve altından pembemsi deri cıktı. Bu acık renk pembe deri gecici mi, yoksa iz kalır mı, iz kalmaması ici ne yapabilirim? Bu kremler dısında onerebileceginiz herhangi bir tedavi var mı yoksa her durumda iz kalacak mı? simdiden tesekkurler...

 • Doktor Cevabı:

  Simge hanim size onerim lazer epilasyonu yapan hekiminizle bu konuyu detayli bir sekilde konusmaniz. (umarim bir doktora yaptirmissinizdir) doktorunuz sizi ve cildinizi daha iyi tanidigi icin cok daha fazla yardimci olacaktir.

  tarihinde cevapladı.
 • hocam lazer yaptırdıgım yerdeki doktor bahsi gecen ilacları verdi ve zaman icinde bu pembeliklerin normal derimle aynı rengi alacagını soyledi. baska bir doktor ise yanık izinin gecmeyecegini belirtti. Haliyle kafam karıstı ve canım sıkıldı. Bu arada derimin rengi de pembeden acık ten rengine donustu. bu sekilde mi kalacak merak ediyorum. Deneyimlerinize dayanarak scevaplayabilir misiniz yuzeysel 2. derece yanıklarda yanık bolgedeki kabuk dokulunce cıkan deri zamanla eski rengini alıyor mu?

 • Doktor Cevabı:

  Lazeri uygulayan doktorunuz lekenin geri donuslu oldugunu soyledigine gore muhtemelen yazin bronzlastiginizda renk normale donecektir. iyi gunler dilerim.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :
Puan : 1.6 / Oy veren : 5 kişi

.
x