Sayın hocalarım lomber dejeneratif disk hastalığı? l2-l3 , l3-l4 interverte

  • sayın hocalarım lomber dejeneratif disk hastalığı? L2-L3 , L3-L4 intervertebral disklerinde dural kese ve her iki leteral reseste L3 ve L4 Sinirlerine hafif bası gösteren bulging L4-L5 intervertebral diskinde bulging zeminde santral-sol paramedian yerleşimli protrüzyon dural kese ve dural kese çıkımında solda belirgin bilateral L5 sinir köklerine bası. bileteral nöral foramenlerde inferiordan hafif daralma . L5-S1 İntervertebral diskinde santral sol paramedian komponenti belirgin nonkompresif ?

  • sayın hocam şikayetlerim bel kilitlendi nefes kesecek şekilde sırtımın sağ tarafına giren ağrı önceki yazımdada mr sonuçlarıydı nasıl hareket etmem gerekir doktorum çekilen mr ye göre iki adet küçük fıtık diyor 15 gün oldu sanki tekrar tutacakmış gibi zannediyorum erken önlemi için ne yapmam gerekiyor sayğılar

  • Doktor Cevabı:

    Bir fizik tedavi doktoruna görünün. öncelikle istirahat, ilaç ve gerekirse fizik tedavi önerilir. ortalama 6 aylık bir düzelme süreci vardır. mesleğinizden dolayı tekrar etme riski vardır.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x