Sayın dr.sinan; bir kaç hafta önce kalça ve quadriceps kas ağrısından acıb

  • Sayın Dr.Sinan; Bir kaç hafta önce kalça ve quadriceps kas ağrısından acıbadem hastaneye gittim.MR çektirmesi gerektiğini söyledi ve MR rapor sonuçuna göre hiçbir şey yokmuş ve şu anda milli işitme engelliler basketbol kamptayım.antremanlar ağır oldugundan dolayı quadriceps kas ağrımaya başladı.2-3 gün de geçer diye düşündüm ama şu anda 4 gün geçmesine rağmen geçmedi ve çok şiddetli ağrılarım oldu yani zıpladıgımda ya da koştugumda birden bire dururken ,sağdan sola ani değiştirdiğimde diz ile kalçamın tam ortasında yani quadriceps kasının tam ortasında çok şiddetli ağrı oluyor lütfen bunun geçmesi için napmalıyım ****ıbadem hastanesinden rapor sonuçu normal değerler görülmektedir.

  • Doktor Cevabı:

    Burak bey, ağrınız antremanda da olabilir, kasa ait bir kısmi yırtıkdan da olabilir , bir stress kırıgından da olabilir. ancak mri femuru içeriyorsa stress kırığı görülürdü. yani elimizdekilerle kasa ait bir sorun oldugunu düşünüyorum. zaman geçirmeden bir ortopediste başvurmanızı tavsiye ederim. yıryık yada zorlanma ayrımı yapılırsa tedaviniz bir an önce tamamlanır.

    tarihinde cevapladı.
  • rapor sonucu buraya yazayım; Sağ ekstremite(uyluk) MR incelenme İnceleme alanına giren kemiklerin kortikal ve medüller sinyal özellikleri normaldir.Periost reaksiyonu saptanmamıştır. İnceleme alanına giren adaleleri morfoloji ve sinyal özellikleri korunmuştur. İnceleme alanına giren tendonların kalınlık ve sinyal özellikleri doğaldır. Cilt, ciltaltı doğaldır. Sonuç: "" Normal sınırlarda Ekstremite MR inceleme "" raporda böle bir yazı var ama sürekli ağrıyor acilen geçmesi istiyorum Milli doktorumuz bile 2 gün de geçer diyor 5 gün geçmesine rağmen ağrıları devam ediyor :(

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x