Plonidal sinüs yani kıl dönmesi rahatsızlıgıyla yaklasık 8 yıldır yaşamakta

 • plonidal sinüs yani kıl dönmesi rahatsızlıgıyla yaklasık 8 yıldır yaşamaktayım. senede 1 defa agrılı iltihabım oluyor sonra patlıyor.ancak bahsedildiği gibi kötü bir koku olmuyor. ancak bu son iltihapdan sonra artık ameliyat olmaya karar verdim.Ankarada sizinle birlikte balgat ve kocatepe cami karsısında muayeneleri olan 3 cerrah biz internetde gezenler için çok meshurlar. yönteminiz sonunda agrılı yara gerilmesi oluyormu? diger yöntemleri nasıl buluyorsunuz ?yanlış anlaşılmasın 8 yıllık soru bu

 • Doktor Cevabı:

  pilonidal sinus tedavisinde pratikte ne yazık ki ciddi hatalarla karşılaşıyoruz. bizim hayatımız nüks eden ya da iyileşmeyen vakaları tedavi etmekle geçiyor. tedavi stratejisinin ezbere değil, hastalığın yaygınlığına göre kararlaştırılması gerekiyor. kadınlarda nadiren gelişen vakalarda veya hastalığın henüz çok dallanıp budaklanmadığı hastalarda bazı lokal bakımlarla ameliyatsız sorunu çözmek mümkün. yaygınlık nedeniyle ameliyat kaçınılmaz ise de bunun bazı incelikleri var ve flap yöntemlerinin doğru teknikle uygulanmaları gerekiyor. bazı özet bilgilere internet sayfamızda ilgili alt başlıkta (pilonidal sinus – kıl dönmesi) ulaşabilirsiniz. bu hastalığın tedavisinde dünyadaki en büyük vaka serisine bizim sahip olduğumuzu biliyorsunuz. flap cerrahisinin kozmetik sonuçları hakkında da duyarlı olunması gerekiyor. sizi değerlendirip sorunu tam adlandırdığımızda gerekenleri tartışırız. tercihen benimle irtibat kurmanızı, bana ulaşma şansınız yoksa bu konuda uzman ve deneyimli bir kolorektal cerraha ulaşmanızı öneririm. ne yapabiliriz bakalım. sevgiler, prof. dr. b. bülent menteş (312) 4663020 (0533) 6025098 (sekreter mobil tel)

  tarihinde cevapladı.
 • MAALESEF SORUMA DOGRU CEVAP ALAMADIM. SANIRIM SEKRETERINIZ BU SORULARA KOPYALA YAPISTIR YAPARAK CEVAP VERIYOR. HOCAMIZIN İŞİ DOLAYISIYLA CEVAPLAMA SANSINI AZ BULUYORDUM ZATEN . UMARIM BASKA BIR UZMAN BANA YARDIMCI OLUR.

 • Doktor Cevabı:

  Soruları ben yanıtlıyorum ve sizi yeterince bilgilendirdiğimi düşünüyorum. uzun bazı bilgilerin copy-paste edilmesi sizi rahatsız etmesin. bizim geliştirdiğimiz modifiye limberg tekniğinin zaten en önemli avantajları gerginlik olmaması, hastanın hemen serbest hareket edebilmesi, ama en önemlisi nükslerden büyük ölçüde arı olmasıdır. ama ilk mesajda da yeraldığı üzere, her vakaya ezbere aynı tekniğin impoze edilmemesi gerekir. sevgiler, prof. dr. b. bülent menteş (312) 4663020 (0533) 6025098 (sekreter mobil tel)

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x