Pilonidal kist (pilonidal sinüs rhomboid fleple onarim)

 • Merhaba Hocam, 17.11.2011 tarihinde kıl dönmesinden ameliyat oldum, operasyon sonrasında oradaki parçayı alarak doldan sağa doku kaydırdılar 15 tane dikiş atıldı. Ameliyatım çok güzel geçti patoloji sonucumda temiz çıktı. Ama yara bir türlü kaynamadı. 17 gün sonra dikişlerim alındı ama 7mm çapında açıklık vardı. 20. günde tekrardan 10 tane dikiş atıldı yaranın üzeri kızarıktı ve sürekli akıntı oluyordu 5 gün sonra dikişleri alarak yarayı açık bıraktılar kendi kendine dolacak diye doktorum söyledi ilk zamanlar dayanılmaz ağrılar çekiyordum dikişler alındıktan sonra ağrılarım azaldı ama akıntı hala çok oluyor. 3 kutu (3x14) antibiyotik kullandım (cipro, augmentin ve ciflosin). Şeker hastası felan değilim 27 yaşındayım iyileşmeme durumu neden olabilir? 20.12.2011 tarihinde tekrar yaradan parça alıp patolojiye gönderecekler. Artık psikolojik olarakta iyice zayıfladım hocam bilgilendirirseniz çok sevinirim. Saygılarımla.

 • Doktor Cevabı:

  Bu ameliyattan sonra yaranın iltihaplanması, yaranın açılması, akıntı veya iyileşmenin gecikmesi oldukça sık görülen durumlardır. henüz yeni ameliyatlı sayılırsınız ve iyileşme süreci devam ediyor. bu tür durumlarda bölgesel yoğun pansumanlarla iyileşmeyi beklemek en doğru yaklaşımdır. doktorunuzun önerdiği şekilde tedavinizin sürdürülmesi uygundur. paniğe kapılmanıza, endişelenmenize hiç gerek yok, yalnızca biraz sabırlı olmalısınız. saygılarımla.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam Merhaba, Cevabınız için teşekkür ederim, peki banyo yapmamdabir sıkıntı olurmu yaranın kapanması ile ilgili? Çünkü doktorum hergün pansumana gelirken banyonu yap diyor. Saygılarımla

 • Doktor Cevabı:

  Tabii ki özellikle bölgeyi iyi yıkamalısınız. temiz ılık su bölgedeki ölü dokuları ve mikroplu materyali uzaklaştıracaktır. saygılar.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x