Özofotagoskopi de kardio-özofageal bileşke 41. cm 'de ve fonksiyonları

 • Özofotagoskopi de kardio-özofageal bileşke 41. cm 'de ve fonksiyonları normal.Alt özofagusta 2cm lik alanda hiperemi ve ödem mevcut. Gastroskopi mide fundus varisleri yok fundus duvar ve mukozası normal corpus duvar ve mukozasında lokalize hiperemik ve ödemli alan mevcut.antrum mukozasında yer yer hiperemik alanlar izlendi.pilor halkası deforme değilve fonksiyonları nırmal . u dönüşünde hiatusta grade 1-2 hiatal yetmezlik mevcutDUODENOSKOPİ bulbus duvar ve mukozası normal aktif ülser görülmedi.

 • Doktor Cevabı:

  Şemsi bey geçmiş olsun. özellikle son yıllarda giderek artan sıkılıkta karşılaştığımız bir durum. orta düzeyde bir reflü rahatsızlığınız var. uygun ilaç kullanımı, diyet düzenlemesi, stresli yaşantının rahat hale getirilmesi, sigara ve alkol varsa bunların bırakılması gibi önlemlerle şikayetlerinizde azalma olacaktır. ancak ilaçları bıraktığınızda şikayetlerin nemli bir kısmının geri gelmesi muhtemeldir. ancak şikayetler bu şekilde devam eder veya artarsa bir ameliyat ile bu durum düzeltilir. iyi günler

  tarihinde cevapladı.
 • Daha önceki sorumun devamı olarak sıgara alkol kullanmıyorum Nexium 40 mg pankreoflat 170 mg, Diecetel 50 mg 1 haftadır kullanıyorum .İlaçları ne kadar süreyle daha kullanmalıyım? sizce söylemiş olduğunuz rahatsızlığa bu ilaçlar uygunmudur? önerileriniz nelerdi? teşekkür eder saygılar sunarım.

 • Doktor Cevabı:

  İlaçlarınıza gaviskon likit 4x1 ölçek ilave edilebilir. tefadinin sonucu için 1 aylık süre uygundur. i̇yi akşamlar.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x