Oğlum10 yaşında ve 5-6 aydan beri hafif baş dönmesi çekiyordu.oğlum alerjik

  • oğlum10 yaşında ve 5-6 aydan beri hafif baş dönmesi çekiyordu.oğlum alerjik astım hastası yorulduğunu düşündüğüm için başı döndüğünde dinlendiriyordum.fakat pazar günü çok şiddetli baş dönmesi yaşadı.dün dr gittik.dahiliye baş dönmesini sünizit yapabilir dediler.BT verildi.Bt sonucunda sinüzitin çok az olduğunu söylediler ve nörolojiye sevk ettiler.oğlum baş dönmesini şöyle tarif ediyor.hareket eden insanların çok hızlı hareket ettiğini söyledi ve başının döndüğünü söyledi.çok halsiz kalıyor.

  • Doktor Cevabı:

    Merhaba, oğlunuz gerçek bir vertigo tanımlıyor. tansiyon ölçümü ve açlık kan şekeri bakılmalı. nörolojik muayene ayrıntılı yapılıp beyin görüntüleme ve eeg duruma göre istenebilir. ailede migren varsa migren varyantı da olabilir bu durum. geçmiş olsun

    tarihinde cevapladı.
  • canan hanım ilginize ve sorumu cevapladığınız için çok teşekkürler. migren ailemizde yok. ama bende lise yıllarıma kadar şiddetli baş ağrıları çektim. ne migren denildi nede sinüzit. 3 sene önce çeşitli ağrılarım ve hafif baş ağrılarım olduğu için gen tahlili yapıldı ve akdeniz ateşi olduğum anlaşıldı. oğluma yapılan gen tahlili sonucunda bu hasalığı taşımadığı ortaya çıktı. Doğukanda baş ağrıları yok sadece döneme, halsizlik ve çabuk yorulma var.

Bu soruya oy verin :

.
x