Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili bilgilenmek için Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği sitelerini ziyaret edin.

Offfff yaaaa hocam bizim bazal metobolizmamız zayıf insanlarınkisi gibi çalışmadıgı için biz hep diyet yapmaya mahkummuyuz?

  • Hocam her yaz denizde bikini giyme sevdasına bütün ilkbahar diyet yapmakdan tam fit olmuşken kışın balık etli olmaya mahkum olmakdan bıktım verdiğim kilolar benim gibi 3 tane yapar 163 boyunda 67 lere dayandım kış mevsiminde sürekli kilo alıp yaza gireken diyet yapıp 58 lere iniyorum yokmu bir iksir sürekli fit olalım zolanmadan zayıf kalalım en son dukan diyetini yaptım çok başarılı ama şimdi aldıgım kiloları tekrar vermek için onu yapamıyorum çünki sürekli et balık tavuk yumurta ve yulaf kepeğinde fenalık geçirecem bu yazda hangi diyeti önerirsiniz hocam ?

  • Doktor Cevabı:

    Merhaba, sizin kilonuz şuan sınır da.. kilo vermek biraz kararlılık isteyen ve biraz da sabır isteyen bir süreç. kararlı isen eğer ineternette o diyet bu diyet şu diyet başlığı altın da dolaşan safsatalara kanmadan en uygun bir diyetisyen secip gerekli tahliller yapıp başlamalısın. hem sağlıklı hem de özgüven ile bu işe başlayabilirsin. ama en önemlisi diyet ile birlikte fiziksel aktivitenin yeterli olması gerekir.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x