Nuran hanım merhaba.. ayak tırnaklarımda onikomikoz nedeni ile 6 aydır der

  • Nuran hanım merhaba.. Ayak tırnaklarımda onikomikoz nedeni ile 6 aydır dermo-rest kullanıyorum.Sonuç alamayınca Terbonile tablet kullanmaya başladım(Bugün 9. günü).Yan etki olarak hafif mide bulantısı ve sinirlilik yapıyor.Bu karaciğer fonksiyon bozukluğu işareti midir?Size soru soran hastalardan birine kendi bulduğunuz bir yöntemden bahsetmişsiniz.Bu nedir öğrenebilir miyim?

  • Doktor Cevabı:

    Sayın ilgili, tırnak mantarı tedavisi zor hastalıklardan biridir. çünkü verilen ilaçlar tırnağın kütikül tabakasını geçip, mantara kolay ulaşamıyorlar.bundan dolayı da tedavi uzuyor. mantarlı ttırnakların çekilmesi en kesin tedavidir.fakat bu zor olduuğundan,aynı gaye için , ben özel bir elektrikli törpüyle tırnağı tamamen ortadan kaldırarak mantarlı kısmı alıyorum.dolayısıyla daha kısa zamanda neticeye ulaşılıyor. daha fazla bilgi için beni cepten arayabilirsiniz. sağlıklar dilerim. prof. dr. nuran atmanoğlu ( cildiye mütehassısı) cep tel.0532 466 **** ( sabahları 9-11 arası)

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x