Nedeni nedir ?

 • Hocam 17 gün oldu hasta olmadım baktırdım gebelikte yok normalde hasta olmam gereken tarihte yumutlamam yeni oluşmuştu doktor öyle söyledi nedeni nedir ? ve ara ara gecikme yaşıyordum ama ilk defa bu kadar uzun süreli. Olumsuz sonuç doğurur mu? Çok kasık ağrısı yaşıyorum çok kötü sürekli hasta olmuşum gibi hissediyorum ama bakıyorum hala olmadım ne yapmam gerekiyor niye siddetli agrım var hasta olmadığım halde hasta olmam için hangi ilacı nasıl kullanmam gerekiyor?

 • Doktor Cevabı:

  Adet düzensizliği içın tedavi gerekebilir, hormon tetkiki yapılması uygun olur, ağrı yumurtlama dönemi nedeniyle olabilir iyi günler dilerim

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam 20 gündür hasta olmuyorum gebelik yok tarlusal ilacı kullansam olur mu ? Nasıl kullanmam gerekiyor ?

 • Hocam hala hasta olmadım çok huzursuzum ilk defa bu kadar uzun süredir hastalık görmüyorum neden bu kadar uzun hocam ? Duphaston ilacı da var hocam tarlusal mı kullansam yoksa duphaston mu kullansam ? Duphastonu nasıl kullanmam gerekiyor hocam?

 • Doktor Cevabı:

  Ikisi de olabilir, ama tarlusal tablet daha kısa sürede biter, gebelik yoksa ilaç kullanabilirsiniz ilaç bittikten sonra 10 gün içinde adet olursunuz merak etmeyin iyi günler dilerim

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam evde gebelik testi yaptım çift çizgi çıktı Sonra beta hcg yaptırdım sonuç 4473 yazıyor durum Y diye geçiyor anlam veremedim acilin doktoru var gibi dedi. Gebelik varmı ? Varsa kaç haftalık şuan?

 • Hocam ultrasonda göründü bebek ve kesesi. Ader tarihime göre 7 haftalık olması lazım ama benim 5 haftalık şuan geç oluşmuş bu etkiler mi gelişimini ?bel ve kasık ağrım çok hamileligin ilk haftalarında ne yapmalıyım ?

 • Doktor Cevabı:

  Geç yumurtlama nedeniyle gebelik küçük olabilir ,takip gerekiyor, ağrı için istirahat edin iyi günler dilerim

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam ilk hamileliğim kilolu insanım zaten hamilelikte çok kilo almamak için ne yapmalıyım? Ödem oluşmaması için de ne yiyip içmeliyim ? Nasıl beslenmek gerekiyor ?

 • Doktor Cevabı:

  Kilo almamak için 3 öğün düzenli beslenin et süt yumurta baklagiller sebze ve meyve yiyebilirsiniz hamur işleri ve tatlıdan uzak durun ayda 1 kg alabilirsiniz gerekirse diyetisyen kontrolünde diyet listesi hazırlatıp onu uygulayabilirsiniz iyi günler dilerim

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam gebelik rutinleri yaptı doktor sonuçlarım çıktı glukoz değerim 118 , Tsh değerim 2.692, Ve anti toxoplazma igm p-2.66 diye çıktı doktor enfeksiyon var dedi bi daha test yaptırman lazım dedi bu bebeği etkiler mi ? Değerlerim nasıl? Bir de bende yoğun akıntı gelmeye başladı korktum hocam ters bir durum mu diye yoğun yoğun akıntı hafif pembelikte var bir terslik yoktur değil mi hocam ?

 • Doktor Cevabı:

  Glukoz değeri aç karnına yapıldı ise yüksek gözüküyor, toxo ig m önemlidir, tekrar test sonrası doktorunuz bilgi verebilir iyi günler dilerim.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam toxo img için ne yapmam gerekiyor? 6 haftalık hamileyim ama bebek hala görünmedi hocam çok küçük dedi doktor bu normal mi ? Ne zaman kalp atışını duyarım acaba ?

 • Doktor Cevabı:

  1 hafta sonra kalp atımı görülebilir toxo ig m sunucunuza göre doktorunuz sizi yönlendirecektir iyi günler dilerim

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam 6 haftalık hamileyim doktor progestan 200 mg verdi bu ilaç ne için veriliyor ve ne kadar süre içmem gerekiyor bu ilacı. Çift rahimliyim ama tek rahim ağzım var normal doğum yapabilir miyim?

 • Doktor Cevabı:

  Düşük riskine karşı bu ilaç verilmiştir genelde 3 ay bitene kadar bazen de daha uzun süre kullanılabilir doktorunuz karar verecektir doğum konusunda da yine doktorunuz daha net bilgi verebilir iyi günler dilerim

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam progestan kullanıyorum. Gunde 2 defaydı fena halde Baş dönmesi yaptığı için doktor bana gece yatarken fitil olarak al dedi 2 gün fitil olarak kullandım ama ilaç erimiş şekilde lavabodan sonra geliyordu ben fitil olarak koymak yerine akşamları 1 defa ağızdan alsam olur mu ?

 • Peki o hocam teşekkür ederim Birşey daha sormak istiyorum hocam ben 8 hafta 2 günlük hamileyim oruç tutabilir miyim ? Oruç çocuğun gelişimini engeller mi ? Yoksa tutmamam mı gerekiyor.

 • Doktor Cevabı:

  Gebelikte oruç tutmanın çok uygun olduğunu düşünmüyorum ama yine de siz bilirsiniz iyi günler dilerim

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam merhaba 10+6 haftalık hamileyim çarşamba günü kontrolüm vardı gittim gideceğim günün gecesi kahverengi akıntı başladı doktor ultrasondan baktı herşey yolunda gibi dedi. Progestan bir defa alıyordum günde 2 defa al dedi sonra akıntım ara ara geliyordu dün yoğunlaştı çamurumsu gibi kahverengi gelmeye başladı doktora aradım prolutan iğne yaptır dedi yaptırdım. Kahverengi Çamurumsu gibi akıntının olması ne demek hocam böyle akıntının olması normal mi ?

 • Doktor Cevabı:

  Çamur gibi kahverengi akıntı eski kanamayı gösterebilir, ultrason normal olduğuna göre takip gerekiyor, gerekenleri doktorunuz önermiş merak etmeyin iyi günler dilerim

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam merhaba onun üzerine iğne oldum ultrasonla bakıldı bi problem yoktu ama bugün pembemsi akıntı geliyor bunun nedeni nedir?

 • Hocam merhaba çift rahimliyim ve 12+2 haftalık hamileyim pazartesi kanamam oldu böyle pembenin koyusu silerken geliyordu doktora gittim ultrasonda bebek iyidi kalp atışı felan görünüyordu ama bugün bende akmaya başladı kan pedime de geliyor ve sol kasığım ağrıyor doktor diğer rahimden geliyor galiba dedi ama emin olamadım korkuyorum bu olağan birşey mi yoksa bi anormallik mi var? Tekrar gitmem gerekiyor mu doktora

 • Hocam benden kan pıhtılaşmış şekilde geliyor böyle parça parça böyle çok değişik gece acilde baktırdım bebek hareket halindeydi iyi görünüyordu ama benden sürekli parça parca dökülüyor kalın şekilde ve kanamada var bunun nedeni nedir diğer rahimdemi geliyor acaba hocam bebeği etkiler mi bu kanın gelmesi ?

 • Hocam merhaba hala kanamam ve o parçalar devam ediyor kan pıhtısı gibi aama etleşmiş doktora gittim ultrasonla da bakıldı bebeğin olduğu rahim değil diğer taraftan geliyor diyorlar o parçalar çift rahimliyim diye. O diğer rahim duvarıda kalınlaşmış bu parçalar gelir mi hocam. Gelmeye devam etmesi bebeğimi tehlikeye sokar mı. Bu durum da ne yapmam gerekiyor. Birde çok ağrım oluyor rahim kasiliyor galiba. Ne yapmaliyım.

 • Doktor Cevabı:

  Pıhtı geliyordur, bebeğe zararı olacağını zannetmiyorum, ağrı için istirahat edin, doktorunuz gerekirse ilaç verecektir iyi günler dilerim

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam merhaba 15+5 haftalık hamileyim 12..haftada kanamam oldu yeni kesildi kanamam prolutan iğne yaptırdım, progestan kullandım hala daha kullaniyorum doktora kontrole gittim bebek iyi sağlıklı çok şükür sorum şudur doktorum ilk kanamam yokken de ben çift rahimliyim diye ilişki yasak demişti ilk 3 ay sonrada yüzeysel demişti şimdi kanama oldu geçti 15 haftalık yüzeysel olsa bi sıkıntı olur mu bebeğe zarar verir mi rahim ağzım felan kapalı bebek sağlıklı duruyor. Sürtünme şeklinde cinsellik yaşadım bi sıkıntı yaratır mı?

 • Doktor Cevabı:

  Yüzeysel şekilde olabilir, sıkıntı olacağını zannetmiyorum ama yine de takip eden doktorunuza danışmanız uygun olur iyi günler dilerim

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam merhaba 17+5 haftalık hamileyim kanamam ve lekelenmelerim oluyor bugün yine kanama gördüm çok yoğun adet şeklinde değil ama çarşamba günü kontrolüm vardı gittim rahim ağzım kapalıydı bebekte iyidi ama bu akşam hafif kanamam oldu çift rahimliyim diye mi sürekli kanama lekelenme yaşıyorum hocam ? Bu bebeği etkiler mi ? prolutan ve progestan kullanıyorum. Ama hala devam ediyor bu lekelenmeler ne yapmam gerekiyor hocam. Bu böyle devam ederse bebeği etkiler mi 😔 ilk gebeliğim çok korkuyorum. Ne türlü kanamadan korkmam gerekiyor. Bu kanama lekelenme normal mi 6-7 haftadır sürekli yaşıyorum.

 • Hocam merhaba 18+2 haftalık gebeyim çift rahimliyim diye lekelenmem ve kanamalarım oluyordu düşük tehlikem vardı ama 2 3 gündür durmuş gibi cinsellik ilişki yaşayabilir miyim ?

 • Hocam merhaba bugün 19+0 oldu bebişim çift rahimli tek rahim ağzım var ama hala lekelenmem ve kanamam devam ediyor prolatun haftada 1 ve progestan gunde 2 defa kullanıyorum ama sonuç değişmiyor bu lekelenmeler kanama ne zaman geçer? Kanama lekelenme bebigimi etkilermii ?

 • Hocam nasıl bebeğin büyümesi önemli? Bu lekelenme kanama sürekli olacak mı acaba ? 9 ay boyunca. Geçmesi için bir yöntem kullanılmaz mı

 • Doktor Cevabı:

  Kesin bir şey söylemek zor, leke şeklinde kanama devam edebilir, gerekenleri doktorunuz zaten öneriyor, o yüzden endişe etmeyin, takip gerekiyor iyi günler dilerim

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam ferrum ilacını kullanıyorum onu kullandığım da kanım sulanıyor gibi akıntım daha geliyor. Ferrum ilacı bunu yapar mi ?


Ankara Kadın Doğum uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları

 • Nedeni nedir ?

  Hocam ferrum ilacını kullanıyorum onu kullandığım da kanım sulanıyor gibi akıntım daha geliyor. ferrum ilacı bunu yapar mi ?

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Sevim Turhan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Qailirista ilaç

  Merhabalar şubatta qailirista ya başladım polikistik over sebebi ile mayısta kontrolde dr kist geçmiş kalan hapları kullan daha gerek yok demişti fakat son adet tarihimden ilaçla beraber olduğum zamandan 34 gün geçti hala daha adet görmüyorum normal bir durum mudur hocam teşekkür ederim psikolojim a...

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Ayhan Şahinler

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Yumurta tembelliği

  Merhaba hocam. ben 22 yaşındayım bir yıllık evliyim. evlendigimizde iki ay kadar eşim korundu. daha sonra bırakacaktık ama covid geçirdik. covid in etkileri hemen geçmediği için iki ay daha korunduk. geçtiğimiz kasım ayından beri korunmuyoruz ama hamile kalamiyorum. bu ara da evlenmeden önce ve ko...

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Ertan Öztürk

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör • Nedeni nedir ?

  Hocam merhaba bugün 19+0 oldu bebişim çift rahimli tek rahim ağzım var ama hala lekelenmem ve kanamam devam ediyor prolatun haftada 1 ve progestan gunde 2 defa kullanıyorum ama sonuç değişmiyor bu lekelenmeler kanama ne zaman geçer? kanama lekelenme bebigimi etkilermii ?

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Sevim Turhan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Ella hamilelik

  Üzerimizde bir şey yokken kısa süreki sürtünmeli ilişki yaşadık boşalma olmadı zevk suyundan korkup ella kullandım bugün regl günüm ama olmadım çok korkuyorum hamile kalır mıyım

  Doktor Cevabı:

  Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Alkılıç

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Adet gecikmesi

  Ertes72 adet gecikmesi yapar mı ? en son 19 mayısta adet oldum bugün 20 haziran hala olmadımm

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Sevim Turhan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör • Dışarıdan belli olur mu ?

  Hocam merhaba adet bitiminden 1 gün sonra 10 ocak tarihinde gerçekleşen ilişkiden oluşan gebelik dışarıdan belli olur muydu acaba ? 47 kiloyum. hiç mi adet görmediniz diye soracak olursanız ilişki üzerine 5 kere adet olduğunu düşündüğüm kanama geçirdim. normalde 28 günde olurdum bunlar da 28-35 gün...

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Kutay Biberoglu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Regl dönemi

  Merhabalar hocam,sevgilimle 1 hafta sonra tatile gidicez ama hesaplamadığımız bir durum var. gittiğimiz tarih regl dönemine denk geliyo.regl’i geciktiren ilaçlar varmıs.? 3 4 gün geciktiricek bir ilaç tavsiyesinizde bulunurmusunuz.?tesekkür ederimm

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Ertan Öztürk

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kız arkadaşım hamile olabilir mi ?

  Hocam merhabalar, siz daha önce bu soruyu çok kez cevaplamışsınız fakat benim içimde şüphe var kız arkadaşımın adetinin son günlerinde kıyafet üzerinden birlikte olduk. onun üzerinde tay ve külot benim üzerimde eşofman ve boxer vardı. yani kıyafetlerimiz inceydi bende tam anlamıyla bir boşalma oldu...

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Seval Taşdemir

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör • Hamilelik riski var mı ?

  İyi günler öncelikle. adetimin bitiminden 5 gün sonra erkek arkadaşımla birbirimizin cinsel organlarımıza dokunuyorduk. herhangi bir sürtünme vs yaşanmadı. fakat o boşaldıktan sonra elini silip silmediğini bilmiyorum. vajinama dokundu. eve gelince su ile yıkamaya çalıştım olabildiğince. hamile kalma...

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Seval Taşdemir

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Gebelik ve regl

  Hocam merhaba adet düzensizliğim var yumurtlama dönemim ne zaman bilmiyorum, korunmalı ilişkiden 2 hafta sonra adet oldum. her zamankinden farklı olarak normalde kahverengi leke ile başlayan döngüm direk başladı ama her zamanki gibi bir hafta sürdü normal seyrinde. ertesi gün hapı kullandığım için...

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Sevim Turhan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Ertesi gün hapı

  İyi günler nişanlımla ayın 15 de anal yoldan ilişki yaşarken boşalma sonucu vajinaya da meni bulaştı,hemen 3 saat içinde ertesi gün hapı kullandık.ama nişanlım ayın 2.de adet görmeye başlamış gebelik ihtimalı nedir?şuan çok tedirgin bir durumdayız.

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Ece Uslu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör • Adet düzensizliği ve ara kanama

  Merhaba kutay hocam. önceden de size yazmıştım. adet düzensizliğim olmuştu. adetim bittikten 5 gün sonra falan ara lekelenmeler oluyor kahverengimsi. bazen az bazen daha cok. doktora gittim endometrial polip e benziyor dedi. o ara ilaçlar da verdi. 2 ay sonra tekrar gittim. o zaman da cok küçülmüş b...

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Kutay Biberoglu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kese düzensizliği

  İyi günler 6+4 haftalık hamileyim ilk kontrolümü 5+5haftalık iken oldum doktor kesenin düzensiz olduğunu hatta etrafında kabarcıklar gördüğünü söyledi.adet günümde ise aşırı ağrı ve lekelenme kanama oldu adet olacağımı zannettim gebeliği beklemiyordum.doktor progesteron vermedi hafta sonu hafif bir...

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Seval Taşdemir

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Pcos lh fsh oranı

  Hocam merhabalar. 2.5 yıldır çocuk istiyoruz. adetin 2. günü fsh 8.47 lh 15.79 prolaktin 19.45 estradiol 41.82 tsh (normalde hipotroidi hastasıyım ilaç kullanıyorum) degeri 0,09 t3 ve t4 de sıkıntı yok. ayrıca adetin 21. günü progesteron 0.33 çıktı ve insülin direnci mevcut. bu tahlillerde bi sıkınt...

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Kutay Biberoglu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör


.
x