Mrhba değerli hocam,ben bundan 7 ay önce kötü bir arkadaş edindim ve 2 ay b

  • mrhba değerli hocam,ben bundan 7 ay önce kötü bir arkadaş edindim ve 2 ay boyunca toplamda 20 kadar extacy kullandım ama sahtesiydi ve sonra extacy ve arkadaşımdan ilişkimi kopardım çok kötü günler geçirdim sonra pisikiyatriye gittim ve majör depresyon tanısı koydu doktorum efexor 75 mg verdi ilaçta 4.ayım bitti eskiye göre iyiyim hocam ama hareteklerim çok yavaişladı herzmana uykuluyum.hocm tamamen iyi olurmuyum ne kadar kullanmam gerek ilacı kalıcı yan etkisi olurmu ilacın yada extacynin tşk

  • Doktor Cevabı:

    Öncelikle kullandığınız uyuşturucu türü ilacın zararlı olduğunun farkına varıp bu alışkanlıktan kurtulmanız olumlu bir davranış sizi tebrik ederim. kullandığınız efexor ile ilgili gittiğinizin doktora tekrar gidip görüşme yapmanızı tavsiye ederim... tabii ki bu tür antidepresanlar yan etki olarak uyku ve uyuşukluk yapabilir...son durumunuza göre belki de kullanmanıza gerek kalmamıştır. en kısa zamanda tekrar muayeneye gidiniz... sevgiler

    tarihinde cevapladı.
  • hocm verdiğinz cvp için çok teşekkr ederim beni çok rahatlattınız sizide meşgul ediyorum ama son bir sorum olacak hocam araştırmalarıma göre kullandığım ectacy beynimdeki tüm serotonini boşaltmış ve depresyon oluştu efexor tedavimden sonra ilacı kestiğimde herşey eski haline dönermi sizce yani beynim serotonini salgılarmı ilaçsız depresyon ortadan kalkarmı eski mutlu günlerimi çok özledim.hocam birde korkum depresyon bende kronikleşirmi acaba şimdiden çok teşekrlr.sağlıcakla kalıın hocam.

  • Doktor Cevabı:

    Rica ederim..öncelikle bu kadar endişeye kapılmayın..seratonin öyle boşalıp yok olacak bişey değil...ilaçlardan önce sizi hayata bağlayacak, hayatınıza anlam katacak uğraşlar edinin...spor yapın, yalnızsanız aşık olun, tatile çıkın...daha çok gençsiniz ve bu yaşınızda herşeyi yapabilecek sağlığınız da var..depresyonda olmamak sizin elinizde...hayata pozitif bakın, kötü düşünceler aklınıza geldiğinde onu geri gönderin... sevgiler

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x