Mrh eşim 33 yaşında ve bacaklarında şişme ve ağrı var. bir çok uzmana götür

 • mrh eşim 33 yaşında ve bacaklarında şişme ve ağrı var. Bir çok uzmana götürmeme rağmen konulan teşhis ve tedavilerden bir sonuç alamadık.varis taraması ,dopler,böbrek kontrolü,romatizma testi,mr,kemik ölçümü yapıldı sonuçlarda olumsuzluk yok.yağmur yağacağı gün ağrılar artıyor. Ne yapmamızı ve hangi uzmanlık dalına baş vurmamızı önerirsiniz.

 • Doktor Cevabı:

  Geçmiş olsun,eğer ağrı ve şişme dışında bir bulgu yoksa hastayı görmeden bir şey söylemek zorfur.ama bereberinde tek bacakta uyuşukluk, renk değişikliği, ciltte ısı farklılığı gibi belirgin bulgular varsa kompleks rejnoyel ağrı sendromu olabilir. allerjik bünyeli kişilerde benzer fakat hafif şikayetler olabilir. keza bazı otoimmün romatizmal hastalıklarda bu şekilde başlayabilir. yaşadığınız ili belirtirseniz size yardımcı olabilecek algoloji ile ilgilene hekim arkadaşları söyleyebilirim.kolay gelsin.

  tarihinde cevapladı.
 • aslen malatyalı olup izmirde yaşıyoruz.yaz tatiline geldigimizde yanınıza uğrarız.iyi çalışmalar.

 • Doktor Cevabı:

  Izmir de ege üniversitesinde algoloji bölümü var. doç.dr.elvan erhan yakın arkadaşım olur. ismimi vererek giderseniz yardımcı olacaktır. görüşmek üzere...

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x