Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili bilgilenmek için Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği sitelerini ziyaret edin.

Mrh dr hnm.ben 1.5 ay önce mol gebelik geçirdim.bhcg takibimde en son 6 lad

 • mrh dr hnm.ben 1.5 ay önce mol gebelik geçirdim.bhcg takibimde en son 6 ladaydı yani düştü.bu rahatsızlığın tedavisi için dr bana doğum kontrol hapı verdi.6 ay gebelik olmamalı dedi.sadece bu hapı kullamak beni tedaviye yeter mi?farklı birşeylere daha gerek yokmu ?tedavi yöntemi beni pek tatmin etmedi açıkçası . 6 ay sonra gebe kalsam değerlerimin normal dışı yükselmemesi mümkün mü ? ve illa 6 ay beklemelimiyim?cevabınızı önemle bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

 • Doktor Cevabı:

  Bu ilaç tedavi etmez bu 6 ay içinde gerekli kontroller yapılmalı ve mol gebeliğin sebebi araştırılmalıdır. mesela genetik araştırmalarınız yapılabilir.

  tarihinde cevapladı.
 • teş.ederim seval hnm.bu duruma danışıcam tatmin olmadığım durumda size dönmeyi düşünüyorum.bana yalancı bhcg yükselişinin olmaası için demişti.naçizane bir sorum daha olacak.doğum kontrol hapı kullananların sigara içmesiyle alakalı çarpraz yada direk olumsuz bir durum söz konusu mudur?jinekolojik muayenemde temiz çıkıyorum ama bu haplar bende kahverengi akıntı yapıyor.sebebi ne olabilir?şimdiden teşkkürler.

 • Doktor Cevabı:

  Sigara her türlü rahatsızlığın ilk sebebidir. bırakmalısınız. bu haplar bazen ara kanamalar yapabilir kontrol edilmelisiniz. başka bir sebep var ise müdehale edilmelidir. önceki soruda mol gebeliği tedavi etmez demek istedim.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x