Mrblar. ben 5 gün önce 20 üst 20 lik dişlerimden birini aldırdım gömülümü b

 • mrblar. ben 5 gün önce 20 üst 20 lik dişlerimden birini aldırdım gömülümü bilmiyorum ama görünmüyordu daha dişim o sekilde alındı fakat o günden beri agzımı zor açıyorum (dişlerimin arasına parmaklarım sıgmıyor) yüzüm de şişmişti fakat şişlik cok az kaldı bu çene problemimin devam etmesi normal mi daha dogrusu böyle bir sorunun olması normal mi ? tsekkür ederim. iyi günler.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba, 20 yaş dişi çekimlerinden sonra 1 hafta süreyle şişlik ve ağız açmada kısıtlılık normal bir durumdur. şişliğiniz yavaş yavaş inecek, ağız açmadaki kısıtlılığınız zamanla azalacaktır. geçmiş olsun..

  tarihinde cevapladı.
 • mrb. beste hanım, yine sorun 20 lik dişlerimde öncelikle ilk sorunuz için tsk ederm. ankarada diş saglık merkezinde aldırmıstım üst iki 20 lik dişimi fakat alttakine gelince kist olustugunu ve fakültede aldırmamın daha iyi olacagını söyledi,, bunun sebebi sizce nedir yani nicin kendisi almadı riskli mi cok ayrıca üniversite hastanelerinde tedaviyi yapan öğrenciler değil mi onlara güvenip sinire gelmiş ve kist olan 20 lik dişerimi cektrmem ne kadar dogru ? simdiden tsk ederim iyi çalısmalar.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba, öncelikle hekimin senin için en iyi kararı vermiş, kist varlığı olduğunda çekim daha ileri cerrahi teknikler ile yapılır, bunun içinde fakülteler en iyi yerlerdir. fakültelerde öğrenciler normal hekimlerin yaptığı rutin tedavileri asistanları gözetiminde yaparlar, ancak sizin gibi özel bir durumu fakültedeki öğretim görevlileri, yani bu konunun uzmanları tedavi eder. en doğru ve en güncel tedavi yaklaşımı fakültelerde, uzman hekimler tarafından yapılır. bence hekiminizin dediği gibi fakülteye, yada çene cerrahlarının özel muayenehanelerine başvurmalısınız. geçmiş olsun..

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x