Mrb hocam, ben 7+5 günlük hamileyim.5 gün önce ev temizliği yaptıktan sonr

  • Mrb Hocam, Ben 7+5 günlük hamileyim.5 gün önce ev temizliği yaptıktan sonra açık kahverengi akıntı geldi.Başka da gelmedi.Doktora gittim ve progestan verdi.10 günlük istirahat verdi.Rahimde 1-2 mm açıklık varmış.Rahimde kanama olmuş ve kendini onarıyormuş.Kese rahmin aşağı kısmında oluşmuş.Sorum şu ki: Bebeğin düşme ihtimali yüksek mi?Ağrılar hep böyle sürecek mi? Ne yapmam gerekir? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

  • Evet bebeğin kalp atımını USG de gördük.Yalnız doktor rahimde 1-2 mm açıklık oluştuğunu, rahimde kasılma ve krampların olduğunu,dinlenmem gerektiğini söyledi.Açık kahverengi lekeden dolayı progestan verdi.Şimdi o ilacı kullanıyorum ve istirahat ediyorum.B durumda düşük ihtimali yüksek olabilir mi?DDaha başka ne yapmam gerekiyor?Ayrıca folik asit takviyesi olarak Folic Plus mı,Folbiol mü kullanmalıyım.

  • Doktor Cevabı:

    Açıklık olduğu ve kasılma olduğu saptamalarına katılmasam da verilen tedavi tutarlı. bence çok kafanızı yormadan gelişmeleri bekleyin büyük olasılıkla bir şey olmayacaktır.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x