Mrb hakan bey.benim merakım bel fıtığında akupunkutur ne kadar etkili?sanır

 • mrb hakan bey.benim merakım bel fıtığında akupunkutur ne kadar etkili?sanırım kökten halletmezsede sadece ağrıları dindirir.. tabi bu arada bel fıtığı yanısıra kreçlenme ve bel kayması gibi şikayetlerde var.bu hastamız bayada kilolu bir hasta aslında amaliyat denildi ama korkudan olmadı..ne dersiniz bu hasataya akapunktur işe yararmı??sevgiyle ve sağlıkla kalın.iyi geceler.

 • Doktor Cevabı:

  sayın vahide hanım,ameliyatlık seviyede olmayan tüm bel ve boyun fıtıklarında akupunktur tedavi edicidir.özellikle,ilk 6 aylık fıtıklarda (ameliyatı gerektiren,ekstrüde yada sekestre fıtık değil ise) tam olarak tedavi edilmektedir.eğer,eskimiş (kronikleşmiş) bir fıtık sözkonusu ise,o zaman dediğiniz gibi,fıtığı kökten tedavi etmez;sadece ağrıları giderir ve hastanın rahatlamasını sağlar. hastanızda ne tür bir fıtık olduğunun bilinebilmesi için bel bölgesinin mr'ının çekilmesi gerekir.eğer,hastanızda gerçekten bir ameliyatı gerektiren ekstrüde yada sekestre türünden bir fıtıklaşma varsa,akupunktur sadece ağrılarını hafifletir.fıtığı tedavi etmez.ancak,bulging yada protrüzyon tipi bir fıtıklaşma sözkonusu ise;tecrübeli uzman ellerde uygulanacak akupunktur tedavisi ile tam iyileşme sağlanır.umarım yardımcı olabilmişimdir.sevgilerimle!..i̇yi geceler..dr.hakan ertok 0-505-6501561 aku-ted akupunktur kli̇ni̇ği̇ ****

  tarihinde cevapladı.
 • çok teşekkür ederim cevabınız için..sanırım hakan bey bu kronikleşmiş bir fıtık.şimdi fıtık benm olsa size kesin ve net açıklama yaparım ama fıtık benim değil..:))bu yazdıklarınızı aynen hastaya ileteceğim.....tekrar çok teşekkürler iyi geceler.

 • Doktor Cevabı:

  rica ederim vahide hanım,ilginize ben teşekkür ederim.faydalı olabildiysem,ne mutlu!..tekrar teşekkür ediyor,iyi geceler diliyorum.

  tarihinde cevapladı.
 • kusura bakmayın bir sorum daha olcak size belki bu sizin ilgi alanınz olmayaiblir ama bu gün tv de izledim belki bilginiz vardır..kök hücre denilen yöntem bu sadece kreçlnemeler içinmi uygulanıyor?diğer hastalıklar içnde geçerli olurmu kök hücre tedavisi. Bu daha çok yeni bir uygulama biliyorum fakat ben sadece tv de fitik ve kreçlenmeyi tedavi ettiğiniğ duydum.Göz ,cilt,,vs gibi hastalarda uyuglanabilirmi ??

 • Doktor Cevabı:

  rica ederim.tabii ki,istediğiniz sayıda soru sorabilirsiniz.biz hekimlerin,burada olma amacı bu.sizlere layık olduğunuz hizmeti verebilmek.sorunuza gelince;ne yazık ki,branşımın dışında olduğu için,size doyurucu bir cevap veremeyeceğim.ben de,kök hücre tedavisinden söz edildiğini duydum,fakat;ayrıntısını ve içeriğini bilmiyorum.lütfen bağışlayın.her zaman sorularınızı beklerim. .dr.hakan ertok **** aku-ted akupunktur kli̇ni̇ği̇

  tarihinde cevapladı.
 • hakan bey size ve sizin gibi ilgili ve alakalı doktorlarımızı burdan ben tebrik etmek istiyorum.. iyi ki varsınız bu sitede her doktr sizin gibi değil parmakla sayılacak kadar az...sorularımıza açık ve net hemde kısa sürede sıklmadan ve gocunmadan zamanınızı bizlere ayırarak içtenlikle yanıtlıyosunz bunun için size çok teşekkür ediyorum....çokk iyisiniz .......sorularım oldukcada tabiki size soracağım bundan sonra..iyi geceler. teşekür için geç kalmıştım ama kaç gündür nete giremdim özür.

 • Doktor Cevabı:

  bu çok nazik ve teveccüh dolu sözlerinize çok ama çok teşekkür ediyorum.size layık olabiliyorsam,kendimi çok mutlu hissedeceğim. sizlere yararlı olmak,sizleri potansiyel müşteri gibi görmemek ve tıbbın gerektirdiği şekliyle bilimsel doğruları ve yönlendirmeleri yapabilmek biz hekimlerin asli görevidir.ben şahsen böyle düşünüyor ve böyle hareket ediyorum.bu güzel sözleriniz beni çok mutlu etti ve çalışmalarıma gayret verdi.sizler de çok iyisiniz,teveccüh buyurup,bizlere sorular soruyorsunuz ve bizleri daha da çok çalışmaya teşvik ediyorsunuz. değerli vahide hanım,sorularınızı her zaman beklerim.bilgi ve tecrübemin yettiği oranda sizlere yardımcı e yönlendirici olmaya her zaman hazırım.en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.her şey gönlünüzce ve sağlıkla olsun.i̇yi geceler diliyorum... dr.hakan ertok **** aku-ted akupunktur kli̇ni̇ği̇

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x