Mrb erkut bey, size daha önce yazmıştım.12.03.09 kürtaj oldum. kanamam 10 g

 • Mrb Erkut bey, size daha önce yazmıştım.12.03.09 kürtaj oldum. Kanamam 10 gün sürdü. İlk adetimi 05.04.09 gördüm. 5 gün sürdü. Yine ara ara kanamalarım oluyor. Birde eşimle ilişkiye girdikten sonra kanamam oluyor. En az 3 gün sürüyor. Yoğun değil, lekelenme tarzıda. Doktorum ultrasonda rahmimi kontrol etti,herşey yolunda dedi. Kanamaların normal olduğunu söyledi. İlaç yazmadı. Genital bölgeden rahmime içten bakması gerekmezmiydi?Kanamalar normal mi? Kanamanın geçmesi için ben neler yapabilirim?

 • Doktor Cevabı:

  Çiğdem hanim,ilişkide kanama gelmesi durumunda ilk akla gelen ihtimal rahim ağzinda yara denilen erozyon olmasidir..bunu anlamanin tek yolu sizin de dediğiniz gibi,spekulum aletiyle vagianizin içine işik tutarak gözle bakilmasidir..yara olup olmadiği ultrasonla anlaşilmaz..işila gözle bakrak anlaşilabilir...doktorunuz kim? denizlide misiniz?

  tarihinde cevapladı.
 • Merhaba Erkut bey, cevabınızı okudum. Teşekkür ederim. Doktorum özel er-pa hastanesinde Eser ÖZYÜREK'dir. Enson 07.04.09 da kanama şikayetimden dolayı kontrole gittim. Ultrasonda kontrol etti ve herşeyin yolunda olduğunu söyledi. Genital bölgeden kontrol yapmadı. Şuan için az miktarda kanamam devam ediyor.Ağrım yok. Tekrar muayene olmam gerekiyor mu? Ne yaplıyım? Tekrar hamile kalamazsam diye çok korkuyorum...

 • Doktor Cevabı:

  Çiğdem hanım,cinsel ilşkide olan kanamalarda muhakkak ama muhakkak,alttan ışıkla, spekulumla vaginanızın iç kısmı muayene edilmelidir..neden ihmal edildi,tam idrak edemedim..ama muhakkak o şekilde bakılmanız lazım..isterseniz ya kendi dr unuza veya bana uğrayın..tekrar hamile kalamama diye bi şey yok korkmayın boşuna lütfen..ben size telefonlarımı vereyim isterseniz..haberleşelim..2636979 (muayenehane).532 287****.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x