Mrb doktor bey kalbinde 11 sene önce çarpıntı vardı daha sonra bunlar tekle

 • Mrb Doktor bey kalbinde 11 sene önce çarpıntı vardı daha sonra bunlar teklemeye dönüştü 8 sene yakındır bu şikayetlerim var kaç kez doktora gittim bir doktor 4lük çarpıntın var dedi holterde anladı her zaman olmuyor birde kalbimde bir kaç günde bir soğuk su geçmesi oluyor dün biraz fazla oldu . 4lük çarpıntı var diyen doktor stresten olabileceğini söyledi istersen ilaç yazayım dedi. Sizce ne yapmalıyım .İyi çalışmlar.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba said bey. tekleme ve çarpıntılar, isterse 4lü veya 5li olsun farketmez, tek başlarına bir sorun teşkil etmezler ve rahatsız etmiyorlarsa tedavi gerektirmezler. altta yatan bir sorun var mı buna bakmak ve buna göre değerlendirmek lazım. eğer altta yatan bir başka kalp sorunu yoksa ve bu teklemeler pek rahatsız da etmiyorsa ille de ilaç başlayacağız, yok edeceğiz, kökünü kurutacağız diye bir seferberlik içine girmeye lüzum yok. fazla çay, kahve, stres, alkol ve sigaradan uzak durmaya çalışın. taniyon yüksekliği veya uyku bozukluğunuz varsa mutlaka tedavi edilmesi lazım. şikayetiniz buna rağmen sürerse ve gerçekten rahatsız edici ise ilaç düşünülebilir. bunun dışında ilaç tedavisi tavsiye etmem. sağlık ve esenlik dileklerimle.. dr. sinan coşkun turan, ****

  tarihinde cevapladı.
 • Doktor bey merhaba, 9 sene önce sorumu cevaplamıştınız :) Nasılsınız umarım iyisinizdir. Halen çarpıntılarım oluyor. Bu sefer daha garip olmaya başladı. Göbek çıktıktan sonra böyle oldu sanki devamlı gaz geğirme problemim var. Kalbimde ara sıra soğuk akıntı oluyor gerçi o zamanlarda oluyordu. Yemek sonrası eğildiğimde mide baskı yapıp beni yerimden sarsar derece çarpıntı oluyor. Yürürkende çok nadir olsada oluyor Ayaklarımda baldır kısımlarında ağrı var hep belden diyordum ama acaba sebep başkamı bilmiyorum. Bazen sol baldırımda damar atması oluyor. Sol omuzumla göğüsün birleşim yeri subklav damarlarının olduğu kısım galiba Torasik Outlet Sendromu :) bazen orası acır yada sıkışır gibi oluyor elimde masaj yapma gereği hissediyorum. Devamlı masa başı işi yapıyorum tasarımcıyım. Hareket yok çay içmiyorum. Kahve haftada 2 yada 3 kez. En son 1 ay önce kardiyoloji bölümüne gittim şikayetlerimi anlattım kan tahlili ile ekoya bakılıp tekrar gel dediler. Eko için 1 ay sonrasına gün verdiler. LDL 176 çıktı. Kolestrol 233 Trigliserid 98 RBC 5.65 HCT 48.4 baya uzun oldu kusurabakmayın umarım vaktinizi almadım Allah kolaylık versin.

 • Doktor Cevabı:

  Kalp yonunden cok tipik belirtiler yok. bunlar suruyorsa oncelikle bir ic hastaliklari dru ile gorusmeniz uygun olur. selamlar.

  tarihinde cevapladı.
 • Doktor bey merhaba, Eko'ya girdim 25 gün önesinde randevü verilmişti. Kapakçıkta hafif kaçırma olduğu söylendi. Doktor bey kolestrol biraz yüksek ilaç yazmayacağım günde yarım saat yada 1 saat yürüyün dedi. Birde ayın 17 sine holter için gün verdiler. Kapakçıkta kaçırma önemlimi arada soğuk akıntı oluyor dediğim o galiba ama o sıra öyle bir belirti olmadığı halde gördüler. Tekrar rahatsız ettim ama müsait olduğunuzda cevaplayabilirseniz sevinirim. Saygılarımla,

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x