Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili bilgilenmek için Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği sitelerini ziyaret edin.

Mhb size insülin pompası hakında bir kaç şey sormak istiyorum ben 1 yıldır

 • mhb size insülin pompası hakında bir kaç şey sormak istiyorum ben 1 yıldır tip1 diyabet hastasıyım 4 günde kez insülin alıyorum acaba bu pompayı sgk karşılıyor demişsiniz almak için önce bunu doktorumuzunmu bu pomapayı bir reçeteye yazması lazım yani ilaçları yazdıkları gibi yada nasıl bir yol izleyip bu insülin pompasını edine bilrim ayrıca sgk yüzde kaçını karşılıyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 • Doktor Cevabı:

  Sizin öncelikle pompayı taktırmak istiyorsanız merkezimizde muayene olmanız ve buna karar verilmesi lazım.sgk nın karşıladığı miktardan sonra size yaklaşık 900 tl katkı payı kalıyor.

  tarihinde cevapladı.
 • peki hocam bu kararı hastanenizde muayne olunca sizlermi karar veriryorsnuz popma kulanım kararını ve bu muayne süresi ne kadar sürer hocam,ben bursada yaşıyorum ve insülin popması hakında hiç bir bilgim olmadığı için sizi rahatsız ediyorum kısacası şöyle diyeyim hocam orada bi muayne oldum diyelim bu popmanın taklıma olasılığı varmı yada şeker orantısını dengeleyimenleremi sadece bu popma taklıyor,saygılarımla.

 • Doktor Cevabı:

  Muayene olup profillerinizi ve hba1c değerlerinizi değerlendirip pompa kullanmaya uygunsanız önce bir eğitimden geçiyoruz ve sonra pompa takılıyorsunuz.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x