Merhba doktor by babam 54 yaşında geçen yaz karaciğerinde yağlanma vardı. d

 • merhba doktor by babam 54 yaşında geçen yaz karaciğerinde yağlanma vardı. diyet spor ve ilaç tedavisiyle yağlanma geçti.geçtğimiz aylarda kabinde yağlanma çıktı.en son tekrar biyopsi yapılmıştı onun sonuçlarına göre dün siroz başlangıcı denildi.bugün boynundan ve midesinden parça alındı.ayrıca şeker hastası ancak şekeri sınırda suan ve hipertansiyon hastası.dün doktoru şeker ilaçlarını bırakmasını ve en düşük dozda insülin iğnesi vurulmasını söylemiş.hepatit aşıları da vurulucak.ne yapmalıyız

 • Doktor Cevabı:

  İnsülin başlanması ve aşılar doğru karar. sioz için şu an takipten başka yapacak birşey yok. ilerde karaciğer yetmezliği gelişirse, yani sirozun dekompanse olduğu durumda karaciğer nakli yapılabilir. babanızın bir gastroenterolog tarafından takibi uygundur geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
 • insülin kullanmasının ne gibi dezavantajları ve avantajları olur.ilaçla kıyaslayarak anlatırsanız çokmutlu olurum.yaptığımız şeylerin bilincinde olmk benm için önemli.(dün yemekten 2 saat sonra ölçtü şekerini 170 çıktı.ilacı 2 gündür bıraktı ve insüline henüz başlamadı.)

 • Doktor Cevabı:

  Insulin genellikle tip1 diyabette kullanilir. ama ilaclar yetersiz olur veya ilac kullanmanin zararli oldugu bazi durumlarda da tip 2 diyabette de insulin kullanilir. buna diyabet uzmani karar verir. zararli olan kan sekeri yuksekligidir, ilaclar veya insulin degil. gecmis olsun.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x