Merhabalar, yaşım 25, ön göğüs bölgemde yaklaşık 3-4 yıldır geçmeyen sivilc

 • Merhabalar, yaşım 25, ön Göğüs bölgemde yaklaşık 3-4 yıldır geçmeyen sivilceler var, sonuç olarak, kıl kökü iltihaplanması teşhisi kondu. Daha önce 10 günlük augmentin ve 1 aylık Bactroban ilaç tedavisi yaptım, geçici olarak düzeldi, tekrardan eski haline döndü. Doktorum roaccutan tedavisi önerdi. Sizce roaccutanne tedavisi , kıl kökü iltihaplanması için doğru tedavi midir?

 • Doktor Cevabı:

  Geçmeyen sivilcelerde roacuttane %100 yakın sonuç verir.dr kontrolunde kullanmanızda sakınca yok.geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
 • Dün yapılan son kontrolden sonra, sivilce den alınan deri kültüründen yapılan mantar testinden malessezia globosa üredi raporu cıktı, Bunun akabinde doktorum nizoral krem, şampuan ve akne için ismini hatırlayamadığım jel yazdı. Sivilcelerim göğüs ön yüzde, malessezia globosa kepek oluşumunda etken bi mantar, fakat sivilcenin patoloji testinden çıkan sonuç follikülit olduğu. Sormak istediğim, follikülit oluşumuna sebep olan malessezia globosa mantarı mıdır?

 • Doktor Cevabı:

  Bir çok bakteri ve mantat follikülite neden olabilir.m.globosa dahil.tedaviniz çok güzel.devam edin.

  tarihinde cevapladı.
 • İlginiz için çok teşekkür ederim, son bir sorum daha olacaktı, Göğüs ön yüzümden ayrı olarak yüzümde de sivilcelenmemevcut, çoğunlukla sarı-beyaz küçük iltihaplı sivilceler, yüzde de bu sivilcelere aynı mantar sebep olabilir mi?

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x