Merhabalar, yaklaşık 4 ay önce lustral ve xanax kullanmaya başladım.xanax&

  • Merhabalar, Yaklaşık 4 ay önce Lustral ve Xanax kullanmaya başladım.xanax'ı sadece 1 ay içtim.Daha sonra kontrole gittiğimde doktorum İnvega 3 mg'ı ekledi.1 ay boyunca lustral 100 mg ve İnvega 3 mg kullandım. Fakat ellerim bacaklarım ayaklarım özellikle de ayak bileklerimde ödem oluştu.vücudumda halsizlik ve ağrılar oluştu.Bu duruma İnvega sebep oldu diye düşündüm.Doktoruma danıştım bana inveganın ödem yapmayacağını kilo alıyor olabileceğimi söyledi ve invega 6 mg yazdı bana.6 gün içtim yine ödem oluşunca ilacı bıraktım.20-25 gün içmedim.5 gün önce doktora gittim içmediğimi söyledim.o da bana Akineton yazdı.Şu an Lustral 100 mg sabah akşam 1 er tane, İnvega 6 mg sabah 1 tane ve akineton sabah bir tane içiyorum.Vücut ağrılarım azaldı.Fakat yine ödem oluştu.özellikle ayaklarım ayak bileğim bacaklarım ellerim ve yüzüm şiş.Doktoruma telefon açıp şikayetimi belirttim.Bana yine invega ödem yapmaz kilo alıyosun dedi.Sizce İnvega 6 mg ödem vapar mı?

  • Doktor Cevabı:

    Merhabalar, öncelikle büyük geçmiş olsun. ödem diye tarif ettiğiniz durum gercekten ödem mi onun netlestirilmesi gerekmekte. invega ilacının ödem yapma oranı gercekten de düşüktür( yani cok seyrek gözükür) fakat bu durum seyrek olsa da olmayacağı anlamına gelmez. bu durumu netlestirmek icin bence hastanenşze basvurun orada doktorunuz bir değerlendirip, kan tahlili yapsın. eger doktorunuz ödem olmadığını doğrularsa gercekten de kilo alıyorsunuz demektir gecmiş olsun dr. burhan burhanoğlu

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x