Merhabalar; polikistik over nedeniyle yaklaşık 1,5 senedir yasmin kullanıy

  • Merhabalar; Polikistik Over nedeniyle yaklaşık 1,5 senedir yasmin kullanıyorum. Rahimi dinlendirmek için doktorum 9 ay kullanıp 3 ay ara vermemi söyledi.bu doğru bir kullanım mıdır?diğer sorum da yasmin in bir yan etkisi olarak her ay mutlaka vajinamda kaşıntı oluyor ama herhangi bir akıntı ya da koku yok. bununla birlikte cinsel ilişki sırasında yanma ve acıma oluyor zaman zaman.bu konuda ne yapabilirim?

  • Doktor Cevabı:

    Özge hanım pcos da tedavi yaklaşımı yaptığı yan etkilere yönelik medikal ve yaşam stili tavsiyeleri şeklindedir.yasmin kullanımı ile vajen florasında değişiklikler olabiliyor.eğer flora yani enfeksiyon ajanlarının yaşam ortaminda değişiklik oluşmuşsa fırsatcı mikroorganizmalar burada çogalarak çeşitli şikayetlere yol açabilir.bu bazen hafif bazen orta bazende ileri düzeyde enfeksiyona yol açabiliyor.yasmin kullanıp ara vermeye gerek yok.rahim dinlenmesi kavramı tıpda yoktur.rahim her ay kendini yenileyerek kendi temizliğini kendi yapıyor.size önerim vajinal kültür yapmak ve pcos nedeniyle herhangi bir şikayetiniz yoksa ilaç kullanmamak ve kilonuza dikkat etmek yıllık pco kontrollerinizi yapmaktır.bu konularda yarıntılı konuşmak için beni arayabilirsiniz.geçmiş olsun.

    tarihinde cevapladı.
  • Doktor bey yanıtınız için çok teşekkür ederim.Bir arkadaşım kronik mantar için cranberry tableti kullandığını söyledi,genel olarak üriner sisteme çok iyi geliyormuş. sizce mantar için bu cranberry tableti kullanılabilir mi? teşekkür ederim.

Bu soruya oy verin :

.
x