Merhabalar murat bey, estetik ortodontik uygulamalar: lingual tedavi baş

 • Merhabalar Murat Bey, Estetik ortodontik uygulamalar: Lingual tedavi başlıklı yazınızı okudum. Bu tür tedaviler bence estetik olarak anılmamalı. Çünkü diş yapısındaki bu sorunlar ileri sorunlara neden oluyor. Yani bir dolgu tedavisi, bir kanal tedavisi gibi görüyorum ben. Ancak bu tür tedavilere (ortodonti) ulaşmak kolay değil. Belirttiğiniz tedavi nerelerde yapılabilir, ne kadara mal olur? Sosyal Güvencem Emekli Sandığı ama ona güvenemeyeceğimin farkıdayım:)) Teşekkür ederim.

 • Doktor Cevabı:

  Merhabalar nur hanım. estetik olarak tanımlamamızdaki neden tedavinin estetik yönden tatmin edici olması. yoksa ortodontik tedavileri plastik cerrahi bölümünde yapılan sadece yaşa bağlı veya kişinin memnun olmadığı çeşitli düzenlemelerle karşılaştırmıyorum. kesinlikle haklısınız. ortodontik sorunlar beraberinde başka sorunlara neden olabilmekte kalıcı hasarlar bırakabilmektedir. o yüzden kişinin isteğine bağlı diğer estetik operasyonlarla karıştırılmamalı. tüm ortodontist arkadaşlarımın tedavi sistemlerini bilmem imkansız. o yüzden size yakın bölgelerde kimlerin yaptığını ancak hekimle birebir temasa geçerek öğrenebilirsiniz. tedavinin süresi ve maliyeti konusunda ise sizi muayene etmeden birşey söylemem imkansız. emekli sandığı özel tedavilerde bir miktar size yardım yapacaktır. benim hastalarım bu imkandan faydalanmaktadırlar. siz de faydalanacağınızı bilmelisiniz. şimdiden geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
 • :))teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla İstanbulda bir hekime başvurup öğrenebilirim sorularımın cevabını. Ortodontinin yaşının olmaması da güzel ama aşkın yaşı var mı yok mu bunu da uzmanına sormak lazım:)))

 • Doktor Cevabı:

  :)) istanbulda lingual tedavi yapan mutlaka ortodontist arkadaşlarımız vardır. eminin size yardımcı olabilecek hekimler bulacaksınız. evet ortodontinin yaşı artık yok. aşkın da olmadığını söylemek isterim. uzman konusu ise; bu durumda herkes kendi uzmanı olur diye düşünüyorum:) saygılarımla...

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x