Merhabalar hocam 90.gun antı hıv testı kesın guvenılırmıdır?6 ay denılme se

 • merhabalar hocam 90.gun antı hıv testı kesın guvenılırmıdır?6 ay denılme sebebı kanser veya degısık hastalıgı olanlar ıcın mı sımdıye kadar 90.den sonra pozıtflesen varmıdır?artık psıkolojım bozuldu HIV RNA testı tanı koymada kesın guvenılırmıdır sabah hıv rna yaptırcam yardımcı olurmusunuz?hıv rna tavsıye edıyormusunuz guvenılırlık bakımından yanı 6 ayı bekleyemıycem.olup olup dırılmek gıbı gelıyor hocam.

 • Doktor Cevabı:

  ....şimdi hiv antikorları çoğu insanda (%95) virüs vucuda girdikten sonra ilk 6-12. haftada oluşur. ancak bazen 6. aya kadar uzadığı görülmüştür bazı yayınlarda da 12. ayda da bakıtırılması önerilmiş ancak bu durum çok nadir rastlanan bir durumdur hiv rna da en kesin yöntemlerden biri olup erken tanıda önerilir genellıkle 2-4 . haftada pozitifleşir çok rahatsız oluyorum bekleyemem diyorsanız yaptırın güvenılır bır testtır.

  tarihinde cevapladı.
 • merhabalar sayın hocam. sızden aldıgım msj sonucunda gdıp HIV RNA testını aldım.persembe veya cuma gunu sonuc cıkacak.sonucu aldıgımda sıze mesajla gondersem sıteden yorumlayabılırmısınız acaba?saygılar..kolaylıklar dılerım

 • oncelıkle cevaplarınız ıcın cok tesekkur ederım hocam perşembe gunu sonucu nasıl alacagımı bıle bılmıyorum streslı bır donem.hıv psıkoz yasıyorum galıba.hıv rna da yalancı pozıtıf cıkma durumundan bahsettıler ve dogrulamasının antıkor testınden yapıldıgını.FDA nın tanı ıcın bu HIV RNA yı kabul etmedıklerını soyledıler.hıv rna sonucuna gore negatıve cıkarsa sayet sızce bu durumu kafamdan sılıp atmalımıyım.ne yapacagımı sasırmıs durumdayım

 • Doktor Cevabı:

  ....evet temastan sonra 4. hafta bakıldığında varsa eğer pozitif çıkar yoksada negatif....negatif çıkarsa rahatlayabilirsiniz siz artık unutun lutfen bu hiv saplantınızı:)

  tarihinde cevapladı.
 • merhabalar sayın hocam HIV rna testı sonucum bugun geldı negatıf cıktı sonuc hocam cınsel temastan 109 gun sonra yapılmıstı.artık bu hıv konusunu kapatmam ıcın hıv rna sonucu yeterlımı? hersey ıcın cok ama cok tesekkur ederım...butun guzellıkler sızınle olsun 6.ayd bıdaha test yaptırmama gerek varmı hıv rna testınden sonra?

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x