Merhabalar hocam, 3 ay 13 günlük erkek bir bebeğim var, doğum kilosu 2900 ,

  • Merhabalar hocam, 3 ay 13 günlük erkek bir bebeğim var, doğum kilosu 2900 , d boyu 50, şu anki kilosu 5500, şu anki boyu, 58. Bebeğim Yenidoğan konvüzyonu ve hipoglisemisi nedeniyle 40 gün hastanede kaldı, aynı zamanda nöroloji takibine şu an devam ediliyor. Hocam sorum şu: bebeğime nöroloji, ferrum, supravit ve havale nedeniyle luminaletten başladı ,bebeğim genelde iştahsız ve emzirme pozisyonunda ağrısı varmışcasına tepinmeler ve ağlamalar oluyor, bende çocuz uzmanına gittim, nörolojinin bize başlamış olduğu demir ilacının reflüye sebebiyet verebileceğini bir süre ferrumu ve supraviti kesip, Zinvital, Aguline, Motillium ilaçlarını kullanmamız gerektiğni söyledi, bizde 1 hafta bunu uyguladık,bebekteki iştah durumu aynı ancak tepinmeler ve ağlamalar kesildi gibi, şimdi doktor tekrar Zinvital, aguline, Motillium kullanmaya devam edin, demir ilacını ve supraviti kullanmayın dedi, bunları hep beraber kullanmanın zararı var mı hocam? Nöroloji suupravit ve demiri kullanın diyor,

  • Doktor Cevabı:

    İlaçların yan etkisi olduğu düşünüldüğünde bir dönem kullanılmaması, sonra tekrar başlanıp aynı yan etkilere yol açıp açmadığının görülmesi iyi olur. bahsedilen ilaçlar beraber kullanılabilir. dr. sinan çomu

    tarihinde cevapladı.
  • Cevabınız için teşekürler hocam, sizce ne yapmalıyım, ferrum ve supraviti bir süre kesmelimiyim? demiri ve hemoglobini düşük diye başlamıştı nöroloji, motillium, zinvital ve aguline emme pozisyonundaki tepinmesine iyi geldi ancak nörolojinin tavsiyelerini de atlamak istemiyorum, sizce ne yapmalıyım, bütün bu ilaçları bir arada mı kullanmalıyım? Bebeğim 3 ay 15 günlük erkek. doğum kilosu 2900 , doğum boyu 50. şu anki kilosu 5500, boyu 58. gelişimi sizce nasıl . çok az emiyor 2-3 saate bir ortalama 6-7 dakika emiyor hocam, çok endişe duyuyorum , bende bir sağlık memuruyum sizden yorum bekliyorum. saygılar.

  • Doktor Cevabı:

    İnternet aracılığı ile ilaç azaltma arttırma olmaz. doktorunuzla görüşüp bu değişiklikleri yapmanız gerekir. dr. sinan çomu

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x