Merhabalar doktor hanım,ağızdaki tükrük bezlerinin fazla çalışmasına nasıl

 • Merhabalar doktor hanım,ağızdaki tükrük bezlerinin fazla çalışmasına nasıl bir çözüm bulabiliriz ? Bunun sebebi dişeti hastalığı olabilirmi diye düşünüyorum ama ,dişlerde yoğun bir kanma veya buna benzer bir durum yok.Bu durumda ne tavsiye edersiniz ?

 • Doktor Cevabı:

  İyi günler, öncelikle tükrük bezlerinizin fazla çalıştığı düşüncesine nasıl vardınız, bunu bilmek istiyorum. sizi rahatsız eden durumlar olmalı, bunları bana yazarsanız sizi daha doğru yönlendirmem sözkonusu olabilir.

  tarihinde cevapladı.
 • Mesela konuşmaya başlayacağım sırada ağzımda yoğun bi tükrük birikmesi olduğunu farkediyorum,konuşmaya başlamamı bile geciktiriyor bazen,dudak ve diş arasında da birikme oluyor,yani anlayabiliyorum fazla bi salgılama olduğunu.Tedavi olarak tıbbi veya destekleyici tıp anlamında ne tavsiye edebilirsiniz?

 • Doktor Cevabı:

  Bazı dişeti hastalıklarının varlığında tükrük salgısının arttığı gözlenebiliyor ama bunun yanında birçok başka belirti daha var. tabii ki ağız ağlığınız açısından bir dişhekimine muayene olmanızda fayda var. ağzınızda özellikle arka dişlerinizde eksikler olduğu taktirde kapanışınızın düşmesi özellikle dudak kenarlarından dışarıya tükrüğün sızmasını kolaylaştırır. bu gibi durumlarda genelde dudak köşeleri sürekli yara olur. bu saydığım durum sizde görülmese de özellikle tükrük bezlerinizin veağzınızın genel durumunun muayenesi için uzman bir hekime görünmenizde fayda var. iyi günler

  tarihinde cevapladı.
 • Peki hocam bunun için herangi bir diş hekimine gitmem yeterli olurmu ,dolgu yaptırdığım doktora bu sorunumdan bahsettiğimde ve ne yapılabilinir diye sorduğumda birşey diyemeyeceğini söyledi.Yani özel olarak ağız sağlığının korunması ve tedavisi konusunda bir doktor,yer veya alternatif tıp anlamında tavsiye edebileceğiniz bitkisel çözümler olabilir mi?

 • Doktor Cevabı:

  Bir periodontolog ya da ağız hastalıkları uzmanı size daha detaylı bilgi verebilir. gecikme için kusura bakmayın.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x