Merhabalar doktor bey benim 5 yaşındaki oğlumda aktif mesane problemi var 2

 • merhabalar doktor bey benim 5 yaşındaki oğlumda aktif mesane problemi var 2 yaşından beridir sık idrara çıkma kaçırma ani sıkışma ve geceleride aşırı idrar yapmayla birlikte 2 yıldır üropan kulanıyoruz fakat ilacın çok büyük faydasını göremiyoruz kaçırması sık gitmesi devam ediyo bide ani sıkışmayla oturup idrarını tıtmaya çalışıyor malesef buna engel olamıyorum başka bir tedavi yontemi varmıdır bide detrusitol dahamı etkilidir kegel egzersizleri çocuklarda işe yararmı lütfen yardımcı olun teş..

 • Doktor Cevabı:

  Meral hanım, çocuğunuzdaki aşırı aktif mesane belirtilerini çok güzel anlatmışsınız. üropan belki de en etkili ilaç, ancak buna eklenmesi gereken; davranış tedavileri, sıvı alımı ve beslenme önerileri, kabızlığın önlenmesi gibi üropan kadar değerli yöntemler var. seçilmiş çocuklarda biyofidbek tedavisi, koruyucu dozda antibiyotik verme ve mesaneye botoks enjeksiyonuna kadar giden uygulamalar da var. çocuğunuzdaki işeme bozukluğunun tekrar değerlendirilmesi iyi olabilir.

  tarihinde cevapladı.
 • zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkür ediyorum terapi için sanırım birazdaha büyümesi gerekiyormuş beslenme ve diğer davranış biçimleriye ilgili keşke dediğiniz gibi yardımcı olan bir doktor bulabilseydim ama malesef gittiğim bütün doktorlar üropan verip başka tedavisi olmadığını söylüyorlar oturup konuşan anlatan bir doktor bulamadım ne öğrendiysem internetten araştırarak kendi çabamla öğrendim antibiyotik ne amaçla kullanılıyo sistit içinmi bide botox çocuklarda uygulanıyormu teşekkürler

 • Doktor Cevabı:

  Antibiyotik tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu geçiren çocuklarda koruma amaçlı düşük dozda veriliyor. botoks ise tedavinin en son adımında, diğer yöntemler başarısızsa yapılıyor. okuduklarınızı bir kenara bırakıp istanbul da üniversitelerin çocuk ürolojisi ünitelerine başvurmanızı öneririm.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x