Merhabalar benim sağ tarafta en son dişin bir önündeki dişimde iltihap oluş

 • merhabalar benim sağ tarafta en son dişin bir önündeki dişimde iltihap oluşmuştu yan taraftan baloncuk olmuştu röntgen sonucu dr.köklerin birinde sorun olduğunu ve tek kökü ameliyatla çıkarabileceğni söledi bende kabul ettim neyse aradan 3 ay geçmesine rağmen şu anda tekrar baloncuk oluştu gittiğimde rontgen çekti dişin kökünde bişi olmadığını ve dolguyu kaldırıp sinirlere tekrar bakalım dedi ben şu anda güvenimi yitirdim ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar

 • Doktor Cevabı:

  Eğer dişhekiminiz kökü operasyonla almak yerine kanal tedavisi tekrarı ile durumu kontrol altına alabileceğini düşüyorsa, bu tedaviyi denemekte fayda var. eğer yine aynı durum oluşursa, bu sefer dişin problemli kökünü uzaklaştırmayı deneyebilir. benim dişiniz hakkında doğru bir yorumda bulunabilmem için ağzınızdaki dişi ve röntgenini görmem gerekir.

  tarihinde cevapladı.
 • zaten iltihaplı olan kökü çıkardı kanal tedavisi de yaptı.ama ne yazıkki buna rağmen bir süre sonra tekrar baloncuk oluştu dişimin yan tarafında .rontgen çektik kist vs görünmüyo.tekrar kanala girmeyi düşünüyo dişin dolgusunu kaldırıp .bende korkuyorum tekrar dolguyu kaldırıp iğneyle kanala gircek faydası olurmu bilmiyorum tşk ettim iyi çalışmalar.

 • Doktor Cevabı:

  Bazen agresif mikroorganizmalar dişin kökünün içerisindeki yan kanalcıklarda kalabiliyor ve aktifleşebiliyorlar. dişhekiminizin bu mikroorganizmaları elimine edebilmesi, azaltabilmesi için dişinizin kanalının içerisini düzgün bir şekilde temizleyip, hermetik olarak kanal dolgusunu tamamlaması gerekir. eğer şuanda varolan sorununuz kalan kökten kaynaklanıyorsa, dişhekiminiz kalan kökü ağzınızda tutabilmek için kanal tedavisini tekrarlayacaktır. korkmanıza gerek yok, dişiniz canlı olmadığı için iğneye gerek kalmayacak sadece kanal içini biraz daha genişletip, yıkaması gerekecektir. bu aşamadan sonra iş biraz da vücut savunmasına kalacağı için faydası olacağını ummak gerekiyor. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x