Merhabalar.. ben sivilcelerim için doktora gittim ve bana sivex losyon ve a

  • Merhabalar.. Ben sivilcelerim için doktora gittim ve bana sivex losyon ve acnelyse krem verdi. Kremi gece,losyonu sabah kullan dedi.Ben dediği gibi 3 gün kullandım.Yüzüm çok soyuldu ve kızarmaya,acımaya başladı.Sonra kremi buraktım.Şimdi yanaklarım kıpkırmızı. Kremi bırakalı 3 gün oldu.Bugün yanma ve kaşınma yok.Ama daha önce çok kaşınıyor,yanıyor ve aciyordu. Yanaklarım için bepanthen merhem aldım. Ne yapmalıyım? Ne kullanmalıyım? Kızarıklıklar geçecek mi?... Şimdiden teşekkürler..

  • Doktor Cevabı:

    Sayın ilgili, niye bunları gittiğiniz doktora sormuyorsunuz? çünkü sizi gören ve ona göre ilaç veren o.diğer taraftan bütün dışarıdan kullanılan sivilce ilaçları yüzü kızartabilir.bu mühim değildir.birkaç gün ara vererek bu giderilebilir.kızarıklık muhakkak geçer. tekrar doktorunuza kontrola gitmenizi ve çekinmeden şikayetinizi söylemenizi öneririm. sağlık dileklerimle. prof. dr. nuran atmanoğlu ( cildiye mütehassısı)

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x