Merhabalar. ben 39 yaşında bir bayanım. çalışıyorum 1 kızım var anksiyete b

 • Merhabalar. Ben 39 yaşında bir bayanım. çalışıyorum 1 kızım var Anksiyete bozukluğu teşhisiyle. 8 ay cipralex kullandım dr kontrolünde 1 aydır bıraktım. şimdi 2 bir bebek sahibi olmak istiyorum Rahatsızlığım tekrarlarmı Bazen insanlar ile konuşurken birden başımda sanki gelgitler yani ürperme gibi birşeyler oluyor. ilacı kestiğim içinmi yoksa başka bir rahatsızlıktanmıdır. Öneriniz nedir? Başka bir rahatsızlığım yok kontrollere göre bu anksiyeteden tam anlamıyla kurtulmak için ne önerirsiniz?

 • Doktor Cevabı:

  Sayın ayfer kılıç, ikinci gebelik için tedirgin olmanız gerekmiyor. anksiyete yani kaygı hayatımızda her zaman varolan duygularımızdan biri, her duygu gibi kaygınında bir süre içinde azalacağını bilmek, kaygının bize zarar vermeyeceğini bilerek üzerine gitmek önemli. panik atağın doğasını bilmek, beklenti kaygısından uzaklaşmak için kognitif ve davranışçı psikoterapiden yarar görürsünüz. saygılarımla

  tarihinde cevapladı.
 • cevabınız için teşekkür ediyorum. çok yardımcı oldunuz. davranışçı psikoterapi ne anlama geliyor

 • Doktor Cevabı:

  Sayın kılıç, kognitif (bilişsel) ve davranışçı psikoterapi; düşüncelerin olumlu veya olumsuz duyguların yaşanmasına nasıl yansıdığını, davranışların oluşması ile ilgili süreci ve bu süreci nasıl yönlendirebileceğimize dair bilgileri veren önemli bir psikoterapi yöntemidir. birtakım düşünce şemaları ve davranışları değiştirme amacıyla ödevler düzenlenir, beraber sorunların aşılması hedeflenir.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x