Merhaba yeşim hanım.ben bu ay menogon iğnesi ile tedavi gördüm günde 1 doz

  • merhaba yeşim hanım.ben bu ay menogon iğnesi ile tedavi gördüm günde 1 doz yaptırdım. yumurta oluştu ama 16 cm de kaldı. bugün 13.gün.sormak istediğim bu büyüklükte yumurta çatlamaz mı? yani hamile olma şansım var mı? şimdiden teşekkürler. iyi çalışmalar.

  • Doktor Cevabı:

    Lütfen takibinizi yapan doktorunuza tüm sorularınızı sormaktan cekinmeyiniz. çünkü hakkınızdaki detaylar ve ultrasondaki endometrium kalınlığı ölçümü hakkında herhangi bir bilgim yok.

    tarihinde cevapladı.
  • endemetroim kalınlığım tam emin değilim ama 6 idi sanırım.dktorum bunun çok iyi olduğunu normalde yumurtlamanın olması gerktiği gibi birşey söyledi. son ana kadar herşey iyiydi günde bir doz menogonla yumurta 16cm oldu.her 3 günde bir kontrole gidiyordum son gittiğimde büyüme sabit kaldı yani 16 dan sonra büyümedi.doktorum 16cm ile çatlama olmayacağını tedaviye 1ay ara verip ondan sonraki ay devam edeceğini söyledi.bende birde size sorup durumdan emin olmak istedim.ilgilendiğiniz için tşkler.

  • ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. ısrarla bu konuyu dile getirdiğim için özür dilerim ama bu ay hamile olma ihtimalim varsa benim dikkatli olmam gerekiyor. çünkü bundan önce 2 bebeğimi kaybettim.hamile kalmamda pek kolay olmadığından her ay benim için çok önemli.konuyla ilgili olarak;doktoruma en son 12. gün gittim. 10. gün gittiğimdede yumurta büyüklüğü 16cm idi 12.günde aynıydı. büyüme olmadığından başka menegon iğnede vurulmadım. doktorumda tekrar çağırmadı.acaba yinede gebelik olabilirmi?

  • çok teşekkür ederim yeşim hanım. gebelik olursa haber veririm. iyi çalışmalar...

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x