Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili bilgilenmek için Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği sitelerini ziyaret edin.

Merhaba tuba hanım.ben 21 yaşındayım 5 tane harfte konuşma bozukluğu yaşıyo

 • merhaba tuba hanım.ben 21 yaşındayım 5 tane harfte konuşma bozukluğu yaşıyorum s.ş.c.ç.z bu harflerin neden bozuk olduğunu çok merak ediyorum küçüklükten beri devam ediyo tedavisi mümkünmü acaba cvp yazarsanız sevinirim

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba, konuşma seslerinin üretiminde yaşadığınız problem,bazı çocuklarda seslerin edinim döneminde eğer gelişmiyorsa sonra da kendiliğinden düzelebilen bir durum olmuyor. bu tür artikülasyon sorunları çocukluk dönemindeki ses üretim hatalarınızın yeterince düzeltilmeyerek kabul edilmesi nedeniyle düzelmemiş olabilir. aynı zamanda bu tür sorunların nedenleri çoğu zaman belirlenememektedir de. ancak terapi ile çözümü mümkün olan bir problemdir. eğer başvurursanız bu konuda size yardımcı olabiliriz. (**** sitesinden bize ulaşabilirsiniz) geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
 • çok teşekkür ederim.bişey daha sormak istiyorum tedavisi mümkün demişsiniz azalması yonunde mı tedavi ediliyo yoksa tamamen iyileşmesi mümkünmü terapiyle?internetten okudum birçok kişi yorum yapmış ama kimse hastalığın geçtiği konusunda yorum yapmamamş.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba, erken dönemdeki akıcılık bozukluklarında problem tamamen ortadan kaldırılabiliyor ancak kronikleşmiş (okul çağı ile birlikte halen devam eden) durumlarda akıcısızlığın şiddetini azaltmak mümkün. çünkü kullanılan yöntemler davranış değişikliği gerektiriyor. bu da tabii zaman gerektiren bir durum. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x