Merhaba, trombofili paneli sonuçlarım şöyledir: f-v geni mutasyonu: heter

  • Merhaba, Trombofili paneli sonuçlarım şöyledir: F-V GENİ MUTASYONU: HETEROZİGOT MUTANT F-II : HOMOZİGOT NORMAL MTHFR : HETEROZİGOT TAŞIYICI Bu testi daha önce afp yüksekliğine bağlı olarak 33. haftamda ölü doğum yaptığım için tekrar hamile kalmadan evvel doktorum istemişti. Şimdi 5 haftalık hamileyim. Bir haftadır cleaxine 0.4 iğne oluyorum, günde bir kere, artı folik asit ve coraspirin alıyorum. Doktoruma güveniyorum ancak sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali sizlere de sormadan edemedim, fikrinizi almak istedim, doğru bir tedavi şekli mi? Fazlası yada eksiği var mı? Lütfen cevap veriniz, teşekkür ederim..

  • Cevabınız için çok teşekkür ederim. Hocam ben birde adjuvansız domuz gribi aşısı oldum, hamileler hafta gözetmeksizin bu aşıyı olabilirmiş ve ben oldum, sonradan 20 haftadan sonra falan diye duydum ama o eskiden miydi, ben 4 haftalıkken bu aşıyı yaptırdım, bir hafta oldu bir yan etkisini göremedim, sorun olmaz değil mi?

  • Sadece şunu öğrenmek istiyorum, adjuvansız aşılar hamilelikte ilk haftalarda da yapılabilir değil mi? Nitekim ben 4. haftamda yaptırdım.

  • Doktor Hanım, bu benim için çok önemli lütfen kusuruma bakmayın, ilk gebeliğimde bebeğimi kaybettim bu gebeliğimde çok titiz olmaya çalışıyorum ve bu yüzden aşımı yaptırdım çünkü adjuvansız aşı için hamilelerde hafta gözetmeksizin yapılması uygundur yazıyordu ve hemşirelerde 4 haftalık olduğumu söylememe rağmen uygun olacağını söylediler. Kuşku duydum ben şimdi, irkildim inanın, ya yanlış birşeye sebep olursa :( Neden yanlış yönlendiriyorlar çok üzüldüm

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x