Merhaba: toraks bt tetki̇ki̇nde i̇nfrakari̇nal düzeyden i̇ti̇baren toraks değerle

 • Merhaba: TORAKS BT TETKİKİNDE İNFRAKARİNAL DÜZEYDEN İTİBAREN TORAKS DEĞERLENDİRİLMİŞTİR.SAĞ HİLUSTA BÜYÜĞÜ 8MM ÇAĞINDA SOL HİLÜSTA BÜYÜĞÜ 10 CM CAPINDA BİRKAÇ ADET LENF NODU İZLENDİ. SAĞ AKCİĞER ORTA LOB MEDİAL SEGMENTTE LİNEER ATELEKTAZİ İZLENMEKTEDİR. DİSTAL ÖZOFAGUS PROKSİMALİNDE 4CM LİK SEGMENTTE DAHA BELİRGİN OLMAK ÜZERE ÖZOFAGOGSTRİK BİLEŞKEYE DEK UZANAN TOPLAM 8CMLİK SEGMENTTE DİFFÜZ DUVAR KALINLIK ARTIŞI İZLENMEKTEDİR. TARİFLENEN ÖZOFAGUS DUVAR KALINLIK ARTIŞI İZLNMKTDR SYN HC.YRMLRMSNZ.

 • Doktor Cevabı:

  Endoskopi yapılıp bilgisayarlı tomografi raporunda belirtilen yemek borusunun mideye yakın bölümünde 8 cm'lik bir bölümdeki duvar kalınlaşmasının nedeni araştırılmalıdır. geçmiş olsun dileklerimle. saygılar.

  tarihinde cevapladı.
 • ENDOSKOPİ: Ozofagus 27cm-32cmler arasında lümene doğru büyümüş ve lümenin hemen hemen yarısını kapatmak üzere olan ülserövegatan tümoral kitle saptandı MİDE:antral mukozada yer alan erozif yüzeyel ülsere lezyonlar saptandı **** TANI:ÖZOFAGUDA TİMÖRAL KİTLE(CA?)EROZİF ANTRAL GASTRİT ÖZOFAGUDAKİ KİTLEDEN 6 ADET BİYOPSİ ALINDI BYPSİ ****,2Cm çapında6 adet 0,1 cm çapında 2 adet doku parçası TANI:ÖZOFAGUS ENDOSKOPİK BİYOPSİ : SKUAMÖZ HÜCRELİ KARSİNOM. HCM CVP LTFN HAYATİ RİSKİ NEDİR.

 • Doktor Cevabı:

  Hastanızın yemek borusunda kötü huylu bir tümör var. burada yazdığınız endoskopi raporundan bu anlaşılıyor. fakat öncelikle ameliyat mı uygun olur, yoksa ışın tedavisi mi yapılacaktır belirlenmesi için daha bir takım tetkikler gerekecektir. bir tek raporla "hayati risk" gibi belirlemeler yapılamaz. paniğe kapılmayın. doktorlarınızın açıklamalarını çok iyi dinleyin ve onların yönlendirmelerine göre hareket edin. geçmiş olsun dileklerimle. saygılar.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x