Merhaba.tknik:sag t2 frfse-sag t1 fse-ax t2 frsfe lmbr lz dzleşmiş.l4-5disk

 • Merhaba.**** T2 FRFSE-Sag T1 FSE-Ax T2 FRSFE Lmbr lz dzleşmiş.L4-5disknde dejeneratif sinyl kybı sptndı.Bu sviyde sğ laminektomi defekti post op değişi. mvct olp disk sg posterolateral-sntral htta önclkle sekestre diskal frag. lhine dğerl.len tm sekanslrda disk intnsitesinde gadolinium sonrsnda kontrstlnmyn lzyon izlndi.Sğ nörl köke ve tekal sak sğ anterolatareline bn bası mvcut.Dğr seviylrde diskal protzyn blgusu izlnmemiş.Spi. knal çpı tm düzylde norml sınırlda.L4-L5 ten 2002 ameliyat.TŞK

 • Doktor Cevabı:

  Bir bel fıtığı olduğu anlaşılıyor. ancak film raporu tek başına birşey ifade etmez. yakınma ve bulgularınızı bilmeden tedavi konusunda öneride bulunamayız.

  tarihinde cevapladı.
 • Soruma ilginiz için teşekkür ederim.Hocam belde ve sol bacakta ağrı,diz altında ve parmaklarda uyuşukluk var.Ayrıca emarın sonuc kısmı: L4-5 sağ laminektomi defekti ,post op değişiklikler,diskte dejenerasyon,sağ posterolateral-santral öncelikle sekestre diskal fragman ile uyumlu tüm sekanslarda disk intensitesinde kontrastlanmayan lezyon.

 • Doktor Cevabı:

  Bu durumda daha fazla şey söyleyebiliriz. anladığım kadarıyla sağ bacak ağrısı nedeniyle opere olmuşsunuz. ancak şu anda sol bacak ağrınız var. yeni bir ameliyat gerekebilir. ancak sizi görmeden kesin birşey söyleyemem.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :
Puan : 4 / Oy veren : 1 kişi

.
x